DOCK B — RIVER WATCH

DOCK B — RIVER WATCH

(28. 4. 2014) Developerská skupina Crestyl na začátku roku zahájila výstavbu bytů druhé etapy rezidenčního projektu DOCK. Ten se nachází v bezprostřední blízkosti Vltavy v lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic. V rámci druhé etapy vznikne celkem 65 bytů ve třech nízkopodlažních bytových domech s nadstandardní výbavou a promyšleným architektonickým zpracováním. Dokončena by měla být v dubnu příštího roku. Celková investice této etapy bude činit přibližně 450 milion korun.

 
 
 
 

DOCK B — RIVER WATCH

Developerská skupina Crestyl na začátku roku zahájila výstavbu bytů druhé etapy rezidenčního projektu DOCK. Ten se nachází v bezprostřední blízkosti Vltavy v lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic. V rámci druhé etapy vznikne celkem 65 bytů ve třech nízkopodlažních bytových domech s nadstandardní výbavou a promyšleným architektonickým zpracováním. Dokončena by měla být v dubnu příštího roku. Celková investice této etapy bude činit přibližně 450 milion korun.„Zahájení výstavby druhé etapy projektu DOCK B je pro nás skutečně radostnou událostí a věříme, že se bude těšit stejné oblibě jako první etapa. Druhá etapa vzniká na protější straně areálu až za oběma slepými rameny řeky, výstavba nijak neruší stávající rezidenty.“
říká Radim Sayed, obchodní ředitel developerské skupiny Crestyl, která je developerem projektu DOCK.

Druhá etapa projektu DOCK B – RIVER WATCH nabídne ve třech nízkopodlažních domech celkem 65 bytů v dispozicích od 1+kk až po luxusní penthousy. Stejně, jako byty v již zkolaudované první etapě, budu i tyto vybaveny vysokými standardy s využitím přírodních materiálů. Všechny bytové jednotky charakterizují velkolepé prosklené plochy, francouzská okna, expresivní vstupní haly, světelné podhledy, výběr kvalitních povrchových materiálů a nadstandardní vybavení interiérů reflektující individuální potřeby každého majitele.
Všechny byty disponují balkonem, terasou či předzahrádkou s jedinečným výhledem na vodní hladinu nebo zeleň.
Rezidence nabízí i luxusní penthousy o rozloze až 245 m2. Všechny penthousy disponují soukromým výtahem, velkolepou terasou a skutečné úchvatným výhledem.
Architekti projektu jsou připraveni zpracovat na základě požadavků klientů návrhy možného využití prostoru přesně podle jejich představ.

Pro fasádu bytových domů bude využita leštěná omítka doplněná o dřevěné obklady. Celé řešení druhé etapy, které si vzal na starosti architektonický ateliér Ian Bryan Architects, navazuje na první etapu a citlivě tak rozšiřuje celý projekt. Domy jsou navrženy tak, aby díky velkým oknům a prostorným balkonům daly co nejvíce vyniknout působivému výhledu na vodní hladinu, která dodává celému projektu zcela výjimečnou atmosféru. Návrhy interiérů citlivě zpracovalo studio Chmelař architekti.

Prostory bývalých loděnic, ve kterých se projekt DOCK nachází, se rozkládají podél dvou slepých ramen Vltavy na pomezí Karlína a Libně. Severní část pak hraničí s rozlehlou zelení Thomayerových sadů, která sahá až k Libeňskému zámku. Jedná se o jednu z nejatraktivnějších a přitom dosud neobjevených částí Prahy.O projektu DOCK:

Nově vznikající pražská čtvrť DOCK se nachází v atraktivní rozvojové lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK bude postaven ve čtyřech etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Jeho součástí bude i privátní jachtařský klub s marinou, hotel, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun.
tisková zprávaSouvisející články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz