DOCK IN THREE

DOCK IN THREE

(10. 11. 2017) Nová administrativní budova je součástí čtvrti DOCK

   
 
 
 
 

DOCK IN THREE

Developerská skupina CRESTYL zahájila v říjnu stavbu nové administrativní budovy DOCK IN THREE, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Objekt s osobitým stylem se zvlněnou fasádou a množstvím balkonů a teras navazuje na úspěšně pronajaté první dvě etapy kanceláří DOCK IN. Po svém dokončení naplánovaném na druhé čtvrtletí 2019 nabídne 16 000 m2 pronajímatelné plochy kanceláří ve vysokém standardu a dalších 1500 m2 obchodních prostor pro restaurace a služby. Celková investice do stavby je přes jednu miliardu Kč. Ve stejné době se otevře i hektarový relaxační park v sousedství, běžecká dráha a pěší můstek, který celou lokalitu přímo propojí s Libeňským mostem.

Kanceláře DOCK IN se nachází na rozhraní pražské Libně, Karlína a Holešovic. Administrativní budovu DOCK IN THREE navrhla stejně jako předchozí etapu architektonická kancelář Schindler Seko architekti. Objekt s osobitým stylem se zvlněnou fasádou nabídne celkem 180 m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova ve tvaru písmene „L“ je umístěna mezi již dokončeným objektem DOCK IN TWO, ulicí Voctářova a Libeňským mostem. V šesti patrech bude k dispozici celkem 16 000 m2 kancelářských ploch a dalších 1500 m2 obchodních prostor pro restaurace a služby určené nejen nájemcům kanceláří, ale i obyvatelům přilehlých rezidencí. V podzemí bude téměř 200 parkovacích míst.

Budova DOCK IN THREE byla projektována tak, aby obdržela prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design). Ta představuje souhrn řady pravidel pro design, stavbu, provoz i správu „zelených“ objektů. Samozřejmostí tak budou dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrická kola, úsporné osvětlení, ale i využití šedé vody na splachování nebo dešťové senzory, které umožní šetřit vodou při zavlažování venkovní zeleně.

Spolu s dokončením budovy DOCK IN THREE ve druhém čtvrtletí 2019 je plánováno i otevření nového relaxačního parku v přímém sousedství. Park o rozloze jednoho hektaru nabídne odpočinek v zeleni s vodními prvky a lavičkami, ale i možnost sportovního vyžití například při venkovním fitness či lekcích jógy. Sportovci ocení i speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu, která bude napojena na městské cyklostezky vedoucí do centra města a do Troji. Samozřejmostí je zázemí v podobě sprch a šaten přímo v budově. Přímo na vodní hladině pak bude umístěna plovoucí restaurace.

DOCK IN THREE je třetí z celkem pěti fází komerční části DOCK IN pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL. Ten je koncipován jako kombinace klidného bydlení i kanceláří s promenádou u vody. Nová pěší lávka, která bude dokončena společně s budovou DOCK IN THREE, pak přímo propojí vstup do budovy s Libeňským mostem. 

Celková podlahová plocha DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu ale jsou i obchody, kavárny a restaurace – jedna z nich přímo na břehu řeky. Již vyrůstající rezidenční část pak nabídne po svém dokončení na ploše 40 tisíc m2 přes 300 nadstandardních bytů. Jedinečné bytové domy vznikají přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy.

O projektu DOCK:
Nově vznikající pražská čtvrť DOCK se nachází v rozvojové lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK je stavěn v několika etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Součástí kampusu je i privátní jachtařský klub s marinou, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun. V současné době je již dokončena kancelářská budova DOCK IN ONE a DOCK IN TWO, marina, rezidenční komplex DOCK Marina View a první dvě etapy rezidence DOCK River Watch.

tisková zpráva, Stavbaweb

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

 
 
 
 
50.104030
14.468433
DOCK IN THREE

DOCK IN THREE

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz