DOCK River Watch 2

DOCK River Watch 2

Menclova ulice, Praha

(22. 12. 2017) Ian Bryan Architects

   
 
 
 
 

DOCK River Watch 2

V rámci druhé etapy pražského projektu DOCK River Watch vzniklo ve třech nízkopodlažních bytových domech celkem 72 bytů v dispozicích od 1+kk až po rozhlehlé penthousy. DOCK River Watch je ojedinělý svým architektonickým zpracováním, které je zároveň pohodlné a funkční, využívá přírodní materiály a nabízí vysoký standard bydlení. Domy jsou navrženy tak, aby díky velkým oknům a prostorným balkonům daly co nejvíce vyniknout výhledu na vodní hladinu. Mají expresivní vstupní haly, světelné podhledy na chodbách a v koupelnách. Samozřejmostí je využití inteligentních ovládacích systémů a důraz na design i u detailů.
Rezidenční projekt je zasazen do příjemného prostředí podél dvou slepých ramen Vltavy. Přináší tak možnost zakotvení lodi jen pár metrů od vlastního bytu – součástí rezidence je i marina. Lokalita nabízí také občanskou vybavenost včetně škol, sportovišť a zdravotnických zařízení.

Tisková zpráva

 

Investor: CRESTYL real estate s.r.o
Autor a projekt: Ian Bryan Architects s.r.o. – Ian Bryan, Eduard Trembuľak, Michal Němec, Peter Hričovec, Martin Vojtek, David Hruška, Václav Soukup
Dodavatel: GEMO Olomouc s.r.o.
Náklady: 235 000 000 Kč

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.1056907
14.4651786
DOCK River Watch 2

DOCK River Watch 2
Menclova ulice
Praha

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz