Dom pri jazere

Dom pri jazere

(10. 7. 2017) Peter Jurkovič

   
 
 
 
 

Dom pri jazere

Návrh víkendového domu pri jazere sa zameriava na hľadanie esencie rekreačného objektu, ako doplnku rodinného života. Dom bude slúžiť ako útočisko pre päťčlennú rodinu žijúcu v meste—možnosť tráviť voľné chvíle v kruhu rodiny a priateľov v prírode.
Jednopodlažnému bungalovu dominuje centrálny obývací priestor s krbovou pieckou. Sekundárne funkcie sú vytlačené do strán, svojím objemom ohraničujú spoločenskú miestnosť. Harmonikové zasklenie eliminuje rozhranie vnútri—vonku. Valbová strecha asymetricky, podľa potreby prekrýva je jednotlivé strany "krabice". Smerom k jazeru – nad terasou sú to takmer tri metre cenného priestoru chráneného pred slnkom a dažďom.
Exteriér chaty je akoby bez detailu, monochromatický, biely – všetka pozornosť je venovaná tomu podstatnému, čo sa odohráva vo vnútri. Tam je teplo, farby, bohatosť.

Autorská zprávaveľkosť: 65 m2
miesto: Vojka nad Dunajom


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz