Dopravně obchodní centrum — Mercury Centrum

Dopravně obchodní centrum — Mercury Centrum

(27. 11. 2007)

 
 
 
 

Dopravně obchodní centrum — Mercury Centrum

Fotogalerie ke článku (1)

MERCURY

MERCURY
Celá fotogalerie (1)

stavba měsíce listopadu 2007

České Budějovice, Nádražní 1759;
prostor ohraničený ulicemi Nádražní, Žižkova, Dvořákova, Kasárenská
Investor: CB-MERCURY CENTER, a. s.
Autor, generální projektant: Atelier 8000, spol. s r. o. / Jiří Střítecký, Martin Krupauer
Generální dodavatel: Skanska CZ, a. s. — Divize Pozemní stavitelství Čechy, Projektový tým 21
Termíny výstavby: 7. 7. 2005-30. 11. 2006
 
HAP: Lucie Honová
HIP: Zdeněk Fux
Manažer projektu, TDI: MAURING, spol. s r. o.
Statika: Novák&Partner
TZB: Škrob&s. r. o.
Doprava: Interproject, s. r. o.
Požárně bezpečnostní řízení stavby: Doping, s. r. o.
Textilní konstrukce: ARCHTEX, s. r. o.
Zastavěná plocha: 12, 8 tis. m2
Celková užitná plocha všech podlaží: 60,5 tis. m2
Obestavěný prostor: 225 tis. m3
Počet parkovacích míst v podzemí: 772


Obchodní centrum, ve kterém je zcela nové autobusové nádraží umístěné na střeše budovy. Stavba byla uvedena jako stavba měsíce listopadu 2007

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz