Dopravní terminál Mariánské Lázně

Dopravní terminál Mariánské Lázně

(7. 11. 2011) Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím.
Investor: Karlovarský kraj
Architekt: Atelier designu a architektury Ing.arch. Patrik Kotas
Projektant: OBERMEYER Albis-Stavoplan, spol.s r.o.

 
 
 
 

Dopravní terminál Mariánské Lázně

Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím.
Investor: Karlovarský kraj
Architekt: Atelier designu a architektury Ing.arch. Patrik Kotas
Projektant: OBERMEYER Albis-Stavoplan, spol.s r.o.

Dopravní terminál Mariánské Lázně - autorem projektu je Patrik Kotas
V Mariánských Lázních začala stavba dopravního termi
nálu
Mariánské Lázně (Chebsko - ČTK) - V Mariánských Lázních začala stavba dopravního terminálu za 75 milionů korun. Pohodlně propojí vlakové nádraží a autobusové zastávky před ním. Protože jde o vstupní bránu do lázeňského města, bude tomu odpovídat i jeho vzhled připomínající kolonádu, řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím. Vznikne zde šest nových zastávek pro příměstskou dopravu a centrální stání pro městskou hromadnou dopravu. Nově stavaři vybudují 61 parkovacích míst. Umožní to snadný příjezd autem k nádraží a pokračování veřejnou dopravou nebo třeba na kole, protože na nádraží funguje od letoška i půjčovna kol.

Z celkových 75 milionů korun získal kraj, který je investorem stavby, 85 procent financí z Evropské unie z Regionálního operačního programu. Zbytek je spoluúčast státu a kraje. Město se ke stavbě připojí úpravou okolí terminálu, vybudováním veřejného osvětlení nebo zeleně.

Karlovarský kraj připravil projekt tří terminálů. Prvním byl terminál v Sokolově, který je v plném provozu od září, navazuje stavba mariánskolázeňského terminálu a posledním bude terminál v Chebu. Začátek jeho stavby se odsunul kvůli odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení. Podle Navrátila nyní probíhá druhé kolo výběru dodavatele a pokud nenastanou nové problémy, mohlo by se stavbou začít v lednu příštího roku.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobne informace o projektu naleznete zde.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz