Dopravní terminál Mariánské Lázně

Dopravní terminál Mariánské Lázně

(7. 11. 2011) Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím.
Investor: Karlovarský kraj
Architekt: Atelier designu a architektury Ing.arch. Patrik Kotas
Projektant: OBERMEYER Albis-Stavoplan, spol.s r.o.

 
 
 
 

Dopravní terminál Mariánské Lázně

Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím.
Investor: Karlovarský kraj
Architekt: Atelier designu a architektury Ing.arch. Patrik Kotas
Projektant: OBERMEYER Albis-Stavoplan, spol.s r.o.

Dopravní terminál Mariánské Lázně - autorem projektu je Patrik Kotas
V Mariánských Lázních začala stavba dopravního termi
nálu
Mariánské Lázně (Chebsko - ČTK) - V Mariánských Lázních začala stavba dopravního terminálu za 75 milionů korun. Pohodlně propojí vlakové nádraží a autobusové zastávky před ním. Protože jde o vstupní bránu do lázeňského města, bude tomu odpovídat i jeho vzhled připomínající kolonádu, řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

Dopravní terminál zahrnuje úpravu celého prostranství před vlakovým nádražím. Vznikne zde šest nových zastávek pro příměstskou dopravu a centrální stání pro městskou hromadnou dopravu. Nově stavaři vybudují 61 parkovacích míst. Umožní to snadný příjezd autem k nádraží a pokračování veřejnou dopravou nebo třeba na kole, protože na nádraží funguje od letoška i půjčovna kol.

Z celkových 75 milionů korun získal kraj, který je investorem stavby, 85 procent financí z Evropské unie z Regionálního operačního programu. Zbytek je spoluúčast státu a kraje. Město se ke stavbě připojí úpravou okolí terminálu, vybudováním veřejného osvětlení nebo zeleně.

Karlovarský kraj připravil projekt tří terminálů. Prvním byl terminál v Sokolově, který je v plném provozu od září, navazuje stavba mariánskolázeňského terminálu a posledním bude terminál v Chebu. Začátek jeho stavby se odsunul kvůli odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení. Podle Navrátila nyní probíhá druhé kolo výběru dodavatele a pokud nenastanou nové problémy, mohlo by se stavbou začít v lednu příštího roku.

Doplněno Stavbaweb:
Podrobne informace o projektu naleznete zde.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz