Dostavba chaty

Dostavba chaty

Těptín

(22. 5. 2018) David Kraus

   
 
 
 
 

Dostavba chaty

Původním zadáním byla rekonstrukce chaty – vzhledem k tomu, že je orientována na sever a její stavební stav byl rozporuplný, rozhodli jsme se pro malou jednopodlažní přístavbu ze západu. Vznikla tak velká obytná místnost s lepším světlem a napojením na zahradu. Následně jsme ji propojili s chatou skrze vnitřní dispozici. Vstup byl přemístěn na střed, díky čemuž jsme docílili prostorné vstupní haly. Kuchyni jsme přesunuli do obytného prostoru přístavby. Ve stávajícím objektu tak vznikl prostory pro pracovnu, úložné prostory a šatny, zvětšily se koupelny.
Západo-východní orientace přístavby s velkými okenními tabulemi dodalo interiérům světlo, vzdušnost a propojení se zahradou. Změnou dispozice v chatě vznikla další koupelna, wc, chodba a dva neprůchozí světlé pokoje s výstupem na terasu, která vznikla na střeše přístavby.
Autorská zpráva

Autor: David Kraus, spolupráce Veronika Fričová
Podlažní plocha: 160 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz