Dostavba nemocnice v Klatovech

Dostavba nemocnice v Klatovech

(9. 10. 2012) (ČTK) - V Klatovech byl včera oficiálně otevřen nový monoblok nemocnice, který nahradí nevyhovující staré pavilony roztroušené po nemocničním areálu. Stavba za přibližně 1,5 miliardy korun je největší investicí v historii Plzeňského kraje a také častým terčem sporů mezi vládnoucí ČSSD a opoziční ODS. ODS tvrdí, že by nemocnici dokázala postavit až o čtvrt miliardy levněji, ČSSD namítá, že díky úsporným opatřením ušetřila kolem 160 milionů korun. Ode včerejšího dne se zprovozňují ambulance, lůžková část a sály začnou fungovat během října.

 
 
 
 

Dostavba nemocnice v Klatovech

(ČTK) - V Klatovech byl včera oficiálně otevřen nový monoblok nemocnice, který nahradí nevyhovující staré pavilony roztroušené po nemocničním areálu. Stavba za přibližně 1,5 miliardy korun je největší investicí v historii Plzeňského kraje a také častým terčem sporů mezi vládnoucí ČSSD a opoziční ODS. ODS tvrdí, že by nemocnici dokázala postavit až o čtvrt miliardy levněji, ČSSD namítá, že díky úsporným opatřením ušetřila kolem 160 milionů korun. Ode včerejšího dne se zprovozňují ambulance, lůžková část a sály začnou fungovat během října.O stavbě nemocnice rozhodlo minulé vedení kraje v čele s ODS a schválilo z konkurzu vzešlou cenu 789 milionů Kč bez DPH, dalších až čtvrt miliardy mělo stát vybavení. Jak se ukázalo po krajských volbách v roce 2008, ODS během let tajně uspořila na stavbu skoro miliardu korun. ČSSD po nástupu do vedení kraje nechala projekt přepracovat a rozšířit, což také stavbu prodražilo. Zastupitelstvem schválený limit je po několika zvýšeních původní ceny asi 1,6 miliardy korun. Krajskou kasu přijde stavba asi na 980 milionů korun, zhruba 450 milionů Kč získal kraj z EU. ODS kritizuje, že dosud nikdo z vedení kraje konkrétně nevyčíslil, kolik přesně nemocnice stála.

Klatovská nemocnice je největší nemocnicí vlastněnou Plzeňským krajem. Má 238 lůžek, její hospodaření každoročně končí v minusu. Mimo nový objekt zůstane dál psychiatrie, plicní, klinické laboratoře, nukleární medicína, patologie, transfuzní a lůžka dlouhodobě nemocných.

Doplněno Stavbaweb:

Nová klatovská nemocnice
Dodavatelem stavby byl Metrostav, a. s.,
kompletní technický dozor investora vykonával
ARCH-INVEST,
autora stavby se Stavbawebu nepodařilo zjistit.

Doba výstavby 2008 až 2012
Počet lůžek 238
Hlavní oddělení (pracoviště) ARO, dětské odd., gynekologicko-porodnické odd., chirurgie, interna, JIP + DIP, lékárna, oční odd., ORL, ortopedie, neurologie, RDG, rehabilitace, ambulantní trakt, operační, porodní a zákrokové sály

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz