Dostavba sídla společnosti USSPA

Dostavba sídla společnosti USSPA

(7. 6. 2023) Vrtiška & Žák 

   
 
 
 
 

Dostavba sídla společnosti USSPA

Realizace se nachází ve východních Čechách v obci Dolní Dobrouč. Jde o současnou architektonickou intervenci v původním výrobním areálu firmy USSPA v podobě dostavby administrativního objektu, sjednocení vstupní části a renovace interiéru. Firma dlouhodobě trpěla nedostatkem pracovních míst v rámci kancelářské sekce HQ, a proto jsme se spolu s majiteli rozhodli provést dostavbu. Extenzí stávajících kanceláří o zasedací místnosti, lounge zónu a zaměstnanecké prostředí vznikla nová hmota na objektu stávající výrobní haly. Ta je vyvedena v provedení s tzv. “pilovou střechou” s komůrkovým polykarbonátem a skly. Díky tomu je v interiéru dostatek denního světla a celek působí vzdušným dojmem. 


Pro podporu absolutního kontrastu se stávajícími objekty a zaměřením společnosti jsme vsadili na šedou barvu a perforované vlnité plechy, které dávají novým hmotám éterický charakter. Ve druhé fázi projektu se zvětšovala plocha kanceláře majitelů, kam byla dodána velkoformátová okna. Zároveň jsme zvětšili stávající vstup do objektu. Ve vstupní části pokračuje vlnitý plech z fasády také do interiéru, lemuje schodiště a dále pokračuje do prostor recepce. Docílili jsme tak přirozeného prolnutí exteriéru a interiéru, kde díky perforaci dochází k velice vzdušnému efektu. 

Koncepčně je interiér dělen na bílou, tedy stávající část, a dřevěnou, tedy novou dostavbu. Tím jsme chtěli navigačně rozlišit, ve kterých prostorách se člověk nachází. Zároveň stále sledujeme jasný cíl, a sice definování DNA značky skrze interiéry a architekturu. Tyto principy soustavně rozvíjíme a snažíme se o jakousi homogennost a přitom různorodost v rámci daných lokalit. 

Revitalizace areálu nadále pokračuje. Aktuálně připravujeme úpravu venkovních ploch a zeleně, a též dostavbu zaměstnaneckého wellness.

Autorská zpráva
Foto: Kristina Hrabětová

Autor: Vrtiška & Žák 
Spolupráce: Ing. arch. Lucie Němcová
Zastavěná plocha: 562 m2 (vč. rekonstruovaných ploch, z toho 287 m2 nové stavby) 
Užitná plocha: 463 m2 
Projekt: 2019−2020
Realizace: 2021−2022

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a