Dostavba základní školy

Dostavba základní školy

Revoluční ulice, Hovorčovice

(31. 8. 2020) Ondřej Tuček

   
 
 
 
 

Dostavba základní školy

Pozemek nepravidelného tvaru v centru obce na břehu rybníka původně sloužil jako chatová osada, v posledních letech chátral. Zadáním byla novostavba pavilonu pro osm kmenových učeben, školní jídelnu s kuchyní a malou tělocvičnu včetně nezbytného zázemí.
Architektura: objemové řešení bylo podmíněno tvarem pozemku, v budoucnosti počítá s rozšířením. Třípodlažní budova akcentuje nároží a zpevňuje uliční strukturu, v horizontálním přízemním křídle s výhledem na rybník se nachází tělocvična. Velkorysé horizontální okenní otvory rohových učeben ve vyšších patrech kontrastují s vertikálními okny v přízemí. Fasáda je jemně rýhována a po výšce členěná, střecha se skrytými žlaby vrcholí skleněným krystalem světlíku, osvětlujícím vnitřní komunikační dvoranu.
Konstrukce a technologie: prefabrikovaný skelet je založen na pilotách, obvodové stěny vyzděny výplňovým tepelně izolačním zdivem, střecha má dřevěný krov a plechovou krytinu.

Autorská zpráva

 

Investor: obec Hovorčovice
Autor: Ondřej Tuček; spolupráce Lenka Belanská
Zastavěná plocha: 856 m2
Dodavatel: IKA VIN 21 a.s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz