Drátěné véčko upozorňuje na program Cesta svobody

Drátěné véčko upozorňuje na program Cesta svobody

(6. 11. 2019) Dílo podle návrhu výtvarníka Vladimíra Líbala má upozornit na události před 30 lety

   
 
 
 
 

Drátěné véčko upozorňuje na program Cesta svobody

Na travnatém porostu v Šafaříkových sadech před Západočeským muzeem v Plzni se od pátku 1. listopadu tyčí dva metry vysoký drátěný objekt ruky se dvěma zdviženými prsty do tvaru písmena V. Dílo podle návrhu výtvarníka Vladimíra Líbala má upozornit na program, jímž si Plzeň 17. listopadu připomene události před 30 lety. Symbol véčka je hlavní grafickou identitou reklamní kampaně k celodenní městské akci Cesta svobody.

Vladimír Líbal patří k zakladatelům Občanského fóra v Plzni. Na podobě drátěné verze se autorsky podílela projektantka, specialistka na zahradní umění Lucie Tlustá. Ve spolupráci s pracovníky z Fakulty designu a umění Západočeské univerzity v Plzni vznikl dvoumetrový symbol véčka ze silných zkorodovaných drátů. Za instalací stojí student fakulty Jakub Čúzy.  Podklad pro umístění ruky v trávě tvoří obrazec z vřesu v barvách trikolóry. Na realizaci díla se podílela Správa veřejného statku města Plzně.

Svoji roli sehraje tento symbol vítězství při vyvrcholení celodenního programu Cesta svobody na Anglickém nábřeží. Stane se jedním z nasvícených objektů před závěrečnou performancí Michala Cabana nazvanou Padá hvězda, KONEČNĚ!

V den 30. výročí pádu totalitního režimu, tedy 17. listopadu, připomene celkem 13 míst v centru Plzně různou formou události roku 1989. Uskuteční se debaty s přímými účastníky tehdejších akcí, koncertní vystoupení, procházky českým divadelním a hudebním uměním, výstavy, vzpomínková setkání i naučně zábavná soutěž pro děti školního věku a jejich rodiče.
tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.