Dražba bytového projektu v pražských Stodůlkách byla odložena

Dražba bytového projektu v pražských Stodůlkách byla odložena

(16. 5. 2013) (ČTK) - První dražba velkého developerského projektu skončila kvůli nedostatku času a přesunula se na později. O projekt bytového komplexu izraelského developera Neocity Group v pražských Stodůlkách projevilo zájem několik investorů, ti se ale nebyli schopni v původně navrhovaném termínu seznámit s kompletní dokumentací. Společnost proto dražbu sama stáhla. ČTK to řekl Libor Nevšímal, obchodní ředitel dražební společnosti Naxos, která úterní dražbu organizovala.

 
 
 
 

Dražba bytového projektu v pražských Stodůlkách byla odložena

(ČTK) - První dražba velkého developerského projektu skončila kvůli nedostatku času a přesunula se na později. O projekt bytového komplexu izraelského developera Neocity Group v pražských Stodůlkách projevilo zájem několik investorů, ti se ale nebyli schopni v původně navrhovaném termínu seznámit s kompletní dokumentací. Společnost proto dražbu sama stáhla. ČTK to řekl Libor Nevšímal, obchodní ředitel dražební společnosti Naxos, která úterní dražbu organizovala.


"Od dražby developerského projektu Luka jsme upustili na žádost vlastníka. Z jednání, která proběhla se zájemci o účast v dražbě před jejím zahájením, vyplynulo, že časový prostor pro seznámení se s kompletní dokumentací projektu, která je v tomto případě poměrně rozsáhlá, je nedostatečný. Vlastník se proto rozhodl dražbu vyhlásit opětovně v náhradním termínu," informoval obchodní ředitel společnosti Naxos Libor Nevšímal.

Případný zájemce o 3.700 metrů čtverečních pozemků v sousedství stanice metra B Luka, na němž má podle platného územního rozhodnutí vyrůst 15patrový komplex se 160 byty, musel zaplatit minimálně 50 milionů korun. Právě tolik činilo nejnižší podání dnešní dražby. Znalec přitom cenu pozemků a nerealizovaného projektu stanovil na 65 milionů korun.

Izraelská společnost toto řešení prodeje svého projektu navrhla sama poté, co se ho neúspěšně pokusila prodat jednotlivým investorům. Šlo tak o nevynucenou dobrovolnou dražbu. Její výtěžek by šel na účet Sberbanky CZ, v jejíž prospěch je na pozemku více než půlmiliardová zástava.

Izraelci nejsou prvním developerem, který se snaží prodat svůj projekt. Už delší dobu společnost Avestus Real Estate nabízí část projektu Modřanský háj s rodinnými domy, UG Land se chce zbavit Rodinného bydlení Jahodnice a Imos development marně hledá zájemce o projekt Rokytka Park Praha.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz