dRMM: Věž lásky

dRMM: Věž lásky

(16. 2. 2012) Páry, které návštíví britské přímořské městečko Blackpool, se mohou nechat oddat v třpytivé zlaté svatební kapli, postavené podle projektu londýnského studia de Rijke Marsh Morgan (dRMM).

 
 
 
 

dRMM: Věž lásky

Páry, které návštíví britské přímořské městečko Blackpool, se mohou nechat oddat v třpytivé zlaté svatební kapli, postavené podle projektu londýnského studia de Rijke Marsh Morgan (dRMM).

Zlatou fasádu obrácenou k moři tvoří nerozové šindely, které pokrývají horní část fasády třípatrové budovy. Zlatou fasádu obrácenou k moři tvoří nerozové šindely, které pokrývají horní část fasády třípatrové budovy.
Zlatou fasádu obrácenou k moři tvoří nerozové šindely, které pokrývají horní část fasády třípatrové budovy. Kaple je přezdívaná Věž lásky.

Slavnostní síň, Slavnostní věž na ostrohu Blackpool
“Věž lásky” na ostrohu je první stavba na Golden Mile po mnoha letech. Přitahuje návštěvníky; na úrovni promenády velká restaurace s výhledem na moře a terasa s turistickou informační kanceláří, nad tím matrika a obřadní síň.
Stupňovitý sokl stavby je z betonu obsahujícím recyklované a fosforeskující sklo. Navržená dřevěná budova je záměrně nápadnou vyhlídkou. Je obložena zlatými nerezovými šindely. Výrazný tvar i detaily jsou oslavou proslulé nevázanosti Blackpoolu, osvěžující přímořské počasí se kombinuje se superudržitelnou konstrukcí. "Teleskopická" svatební věž dává dohromady páry vyměňující si své "ano" s vertikálním výhledem na Blackpool Tower a s recepcí a restaurací nabízející horizontální pohlady na Atlantik. To celé je usazeno v nové pobřežní krajině podél Blackpoolu (vznikla ve spolupráci s LDA Design). Budova zapadá do uličního pohledu a přispívá k tématu umělých dun. Věž lásky je navržená jako "užitečná socha" osazená opatrně na schody mezi  zážitkem z festivalu Blackpool Illuminations a mořem.
autorská zpráva

Architekt: dRMM (de Rijke Marsh Morgan Architects)
Vedoucí konzultant: LDA Design
Cenový poradce: Gardiner & Theobald
Statika: Michael Hadi Associates
TZB: Michael Popper Associates
BREEAM konsultant: Alan Pither Ltd
Krajinářský architekt: LDA Design
Dodavatel: FParkinson
Mateály: lepené lamelové dřevo, tvárnice s recyklovaným skleněným kamenivem, zlatá nerezová ocel
Foto: Alex de Rijke

 

Obřady se konají v horním patře, jehož vertikálním okno rámuje pohled na ikonickou Blackpool tower. Obřady se konají v horním patře, jehož vertikálním okno rámuje pohled na ikonickou Blackpool tower. Recepce a restaurace jsou také uvnitř budovy a nabízejí pohledy na mořed.
Obřady se konají v horním patře, jehož vertikální okno rámuje pohled na ikonickou Blackpool tower. Recepce a restaurace jsou také uvnitř budovy a nabízejí pohledy na mořed.

 


 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz