DTZ: V Evropě probíhá další masivní vlna výstavby obchodních center

DTZ: V Evropě probíhá další masivní vlna výstavby obchodních center

(25. 11. 2014) O bezmála 10 miliónů čtverečních metrů v nových obchodních centrech se má do konce roku 2016 rozrůst evropský trh nemovitostí. Předpověď vydala v souvislosti se zahájením největšího retailového veletrhu MAPIC v Cannes mezinárodní poradenská společnost DTZ. Podle jejích analytiků jde o novou vlnu aktivity developerských společností, která je nejvíce patrná zejména v Turecku, ale rovněž ve Francii a ve Velké Británii.

 
 
 
 

DTZ: V Evropě probíhá další masivní vlna výstavby obchodních center

O bezmála 10 miliónů čtverečních metrů v nových obchodních centrech se má do konce roku 2016 rozrůst evropský trh nemovitostí. Předpověď vydala v souvislosti se zahájením největšího retailového veletrhu MAPIC v Cannes mezinárodní poradenská společnost DTZ. Podle jejích analytiků jde o novou vlnu aktivity developerských společností, která je nejvíce patrná zejména v Turecku, ale rovněž ve Francii a ve Velké Británii.

Objem investic v evropském maloobchodu za 1. až 3. čtvrtletí 2014
Pokud budou realizovány všechny projekty, významně se rozroste aktuální bilance nových obchodních center v Evropě čítající 123 miliónů čtverečných metrů v 4800 projektech. Developery maloobchodních projektů povzbuzuje i zájem investorů. Ti od začátku roku jen v Evropě nakoupili obchodní centra nebo retail parky za 32 miliard EUR, což značí 47% nárůst v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce. Nejvíce realitních transakcí v segmentu retailu dosud proběhlo v Německu a ve Velké Británii, ačkoliv rapidní nárůst převodů obchodních center vykazuje i jižní Evropa.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz