DTZ: V Praze bude přibývat kanceláří vzniklých rekonstrukcí

DTZ: V Praze bude přibývat kanceláří vzniklých rekonstrukcí

(3. 4. 2012) Praha 2. dubna (ČTK) - V příštích letech bude v Praze přibývat kanceláří, které vzniknou rekonstrukcí starších budov. Jejich podíl na kancelářském trhu vzroste. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy realitní poradenské společnosti DTZ.

 
 
 
 

DTZ: V Praze bude přibývat kanceláří vzniklých rekonstrukcí

Praha 2. dubna (ČTK) - V příštích letech bude v Praze přibývat kanceláří, které vzniknou rekonstrukcí starších budov. Jejich podíl na kancelářském trhu vzroste. Vyplývá to ze zveřejněné zprávy realitní poradenské společnosti DTZ.

V letech 2001-2011 v Praze vzniklo 1,45 milionu metrů čtverečních kanceláří v novostavbách, zatímco z rekonstrukcí pocházelo jen 340.000 čtverečních metrů administrativních ploch. Nájemci upřednostňují vybavení kanceláří moderními technologiemi jako například klimatizací, firmy většinou chtějí i místa na parkování. Rekonstrukce navíc byly většinou dražší než novostavby. To se má ale pomalu měnit.
Jindřišská 16, foto: Immofinanz Group
"Podle DTZ lze očekávat, že do budoucna podíl rekonstruovaných budov pozvolna poroste. Vedle snižujícího se počtu stavebních parcel budou hrát roli rovněž sofistikovanější technologie, zaručující i ve starších objektech velmi komfortní a ekonomicky racionální provoz," uvedli odborníci.

Na podzim 2012 má Orco zahájit jednu z největších rekonstrukcí. Z bývalého komplexu Elektrických podniků v Praze 7 vznikne kancelářské centrum, které po dokončení nabídne 30.000 metrů čtverečních kanceláří.

Dalším z významnějších rekonstrukcí starší budovy na moderní kanceláře je projekt rakouské firmy S+B Gruppe, která začala již před rokem přestavbu starší budovy v Praze 4. Jiný rakouský developer Immofinanz právě začíná s přestavbou domu v Jindřišské ulici, na jejímž konci má být 6000 metrů čtverečních kancelářských ploch.

V posledním čtvrtletí loňského roku si firmy v Praze pronajaly 85.000 metrů čtverečních moderních kanceláří, což je podle sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum meziroční nárůst o 19 procent. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se pronájmy zvýšily o 65 procent. Celkem bylo v minulém čtvrtletí v hlavním městě 2,8 milionu metrů čtverečních kanceláří. Většina z nich byla v nových budovách.

QUBIX 4

Doplněno Stavbaweb:

Architektem projektu Jindřišská 16, který kromě původní budovy bude zahrnovat i zcela novou část, je architektonická kancelář DaM.

Autorem projektu modernizace bývalé administrativní budovy Průmstavu a ČSOB je architekt Martin Tröthan z renomované vídeňské architektonické kanceláe Ernst Hofmann. Projekt se nově nazývá QUBIX 4.
"Bubenská 1": Orco původně nabízelo bývalé sídlo Elektrických podniků k odprodeji radnici Prahy 7, ve výběrovém řízení na nové sídlo radnice ale neuspělo. Památkově chráněný objekt postavili prvorepublikoví stavbaři v roce 1935. Budova se bude jmenovat Galilei Business Center .

Související články:
Jindřišská 16, Jungmannova ul. - nové kancelářské budovy v Praze 1.3.2012
QUBIX 4 – nová interpretace staré budovy – na Pankráci ožívá stavba ze 70. let 10.6.2011

Bubenská 1 - zdroj obr.: ORCO / Bubenska1.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz