Dům s růžovým ostrůvkem

Dům s růžovým ostrůvkem

(3. 5. 2023) ti architekti

   
 
 
 
 

Dům s růžovým ostrůvkem

Naším úkolem bylo zpracovat kompletní interiérovou část, a jelikož nás investor přizval ještě v počátcích stavby, bylo možné ovlivnit částečně i dispoziční řešení a navrhnout tak interiér, který bude opravdu dle potřeb rodiny se třemi malými dětmi a též psy. I vzhledem k dětem a veselé povaze rodiny, která se ráda setkává se svými přáteli, jsme chtěli, aby prostor působil svěže, hravě a barevně. Příjemným osvěžením byl pro nás klient, který se nebál barev, naopak to byl jeden z požadavků od počátku našeho navrhování.

Vzhledem k velikosti rodiny bylo potřeba do interiéru zakomponovat praktické vybavení, jako například velkou americkou lednici, dvě myčky a dvě pračky, ale také prostor, který bude určen výhradně dětem – herna s velkým sedacím kolem a v budoucnu i dřevěným domečkem na hraní.

Oproti projektu, kde byly navrženy podhledy, jsme se rozhodli odhalit betonový strop v obývací části. „Highlightem“ této místnosti je potom velký růžový betonový ostrůvek. Růžovou barvu jsme zvolili jednak pro její hravost a také nám příjemně kontrastovala s industriálním charakterem stropu, který jsme chtěli trochu potlačit. Součástí ostrůvku jsou jak úložné prostory, tak kuchyňské spotřebiče (trouba, myčky, výsuvná digestoř a dřez).

Dům má čtyři koupelny, z nichž každá je vyvedena v jiné barevnosti. Sjednocujícím prvkem jsou obyčejné rako obklady 10×10 cm zvýrazněné barevnou spárovací hmotou, a také rozličně barevná velkoformátová dlažba. Druhé patro patří soukromé části (tři dětské pokoje, ložnice a koupelny).


Několik dodatečných faktů o domě:
- V suterénu se nachází zkušebna a nahrávací studio pro investorovu kapelu (v době focení ještě nebyly tyto prostory dokončeny). 
- Interiér je doplněn o umělecká díla od Michaely Červené, Davida Krňanského či Richarda Konvičky.
- Dům je navržen jako inteligentní (systém Loxone). Chlazení domu je pomocí rekuperace.
- Většina nábytku je navržena na míru.

Autorská zpráva
Foto: Zuzana Veselá

Architekt: ti architekti – Martin Kareš
Zahradní úpravy: studio Partero
Umístění projektu: Praha-Malešice

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a