Dům s růžovým ostrůvkem

Dům s růžovým ostrůvkem

(3. 5. 2023) ti architekti

   
 
 
 
 

Dům s růžovým ostrůvkem

Naším úkolem bylo zpracovat kompletní interiérovou část, a jelikož nás investor přizval ještě v počátcích stavby, bylo možné ovlivnit částečně i dispoziční řešení a navrhnout tak interiér, který bude opravdu dle potřeb rodiny se třemi malými dětmi a též psy. I vzhledem k dětem a veselé povaze rodiny, která se ráda setkává se svými přáteli, jsme chtěli, aby prostor působil svěže, hravě a barevně. Příjemným osvěžením byl pro nás klient, který se nebál barev, naopak to byl jeden z požadavků od počátku našeho navrhování.

Vzhledem k velikosti rodiny bylo potřeba do interiéru zakomponovat praktické vybavení, jako například velkou americkou lednici, dvě myčky a dvě pračky, ale také prostor, který bude určen výhradně dětem – herna s velkým sedacím kolem a v budoucnu i dřevěným domečkem na hraní.

Oproti projektu, kde byly navrženy podhledy, jsme se rozhodli odhalit betonový strop v obývací části. „Highlightem“ této místnosti je potom velký růžový betonový ostrůvek. Růžovou barvu jsme zvolili jednak pro její hravost a také nám příjemně kontrastovala s industriálním charakterem stropu, který jsme chtěli trochu potlačit. Součástí ostrůvku jsou jak úložné prostory, tak kuchyňské spotřebiče (trouba, myčky, výsuvná digestoř a dřez).

Dům má čtyři koupelny, z nichž každá je vyvedena v jiné barevnosti. Sjednocujícím prvkem jsou obyčejné rako obklady 10×10 cm zvýrazněné barevnou spárovací hmotou, a také rozličně barevná velkoformátová dlažba. Druhé patro patří soukromé části (tři dětské pokoje, ložnice a koupelny).


Několik dodatečných faktů o domě:
- V suterénu se nachází zkušebna a nahrávací studio pro investorovu kapelu (v době focení ještě nebyly tyto prostory dokončeny). 
- Interiér je doplněn o umělecká díla od Michaely Červené, Davida Krňanského či Richarda Konvičky.
- Dům je navržen jako inteligentní (systém Loxone). Chlazení domu je pomocí rekuperace.
- Většina nábytku je navržena na míru.

Autorská zpráva
Foto: Zuzana Veselá

Architekt: ti architekti – Martin Kareš
Zahradní úpravy: studio Partero
Umístění projektu: Praha-Malešice

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

13. 10. 2023 12:42:47. Pujcky a uvery. Alena Jana

 
 
 
 

13. 10. 2023 12:42:47. Pujcky a uvery. Alena Jana

  Na této stránce jsem narazil na tohoto poskytovatele půjčky a rozhodl jsem se kontaktovat jeho e-mail, byl jsem překvapen, když jsem mu dal dokument, o který požádal, najednou mi byla schválena půjčka ve výši 750 000 Kč, takže jsem nikdy nevěřil, že to všechno může fungovat. Byla mi připsána půjčka ve výši 750 000 Kč, prosím, poradím každému, kdo potřebuje půjčku, aby se obrátil na tohoto soukromého poskytovatele půjčky s žádostí o půjčku prostřednictvím: email: kdfin11@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz