Dům v Kolodějích

Dům v Kolodějích

(7. 9. 2023) Norma architekti

   
 
 
 
 

Dům v Kolodějích

Rodinný dům v nově vznikající zástavbě v Kolodějích splňuje nároky pro pětičlennou domácnost a maximálně využívá možnou kapacitu pozemku danou územním plánem.

Dům o dvou podlažích je umístěn v těžišti pozemku, ze všech stran obklopený zahradou. Půdorysně členitá stopa domu vznikla preferencí orientovat hmotu domu do krajiny směrem na západ, a zároveň je ovlivněna jeho vnitřní dispozicí. Hmota se směrem od vstupu v příčném směru rozšiřuje dvěma vystupujícími částmi, které zdůrazňují různé vnitřní funkce –⁠ vstupní prostor se schodištěm, křídlo s ložnicemi a obytnou část.

Dispoziční řešení vychází z nároků na soukromí a nekonfliktní každodenní provoz, důležitým parametrem je vhodná orientace vzhledem ke světovým stranám a okolnímu urbanismu (silnice do Běchovic, okolní domy).

Přísnou geometrii a jednolité plochy oživuje strukturovaná horizontálně rýhovaná omítka, kompozice dává jednotlivým fasádám různý charakter a navozuje tak diferenciovanou atmosféru i v jednotlivých částech zahrady.

Autorská zpráva
Foto: Jan Kolský

Ateliér: Norma architekti
Autor: Ing. arch. Jana Moravcová
Spolupracovníci:
MgA. Barbora Antošová
MgA. Dušan Štefanič
Ing. arch. Vanda Kotková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

15. 9. 2023 16:35:04. Re: Dům v Kolodějích. Jitka

23. 2. 2024 17:30:16. Re: Dům v Kolodějích. daniel bienczyk

 
 
 
 

15. 9. 2023 16:35:04. Re: Dům v Kolodějích. Jitka

  Na tohle bych potřebovala psychiatra. To už je minimalismus za hranicí únosnosti.

23. 2. 2024 17:30:16. Re: Dům v Kolodějích. daniel bienczyk

  Naléhavé a rychlé půjčky a investice

Dobrý den, jsem člověk, který nabízí mezinárodní půjčky. Vzhledem k tomu, že mám kapitál, který lze použít k poskytování krátkodobých a dlouhodobých půjček mezi jednotlivci ve výši 5 000 až 5 000 000 eur všem vážným lidem ve skutečné nouzi, je úroková sazba 3 % ročně zdarma. Poskytuji finanční půjčky, půjčky na nemovitosti, investiční půjčky, půjčky na auta, osobní půjčky. Svým zákazníkům jsem k dispozici maximálně 2 dny po obdržení vašeho poptávkového formuláře. PS: Velmi vážné zprávy, tedy lidé, kteří to nemyslí vážně, se zdržují Mail: bienczykdaniel1@gmail.com

WhatsApp: +37064611103

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2024 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a