Dvojdům v Braníku

Dvojdům v Braníku

ulice Srázná, Praha - Braník

(15. 3. 2019) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Dvojdům v Braníku

Pozemek pro dva rozdílné investory je téměř trojúhelníkového tvaru, sevřený na delších stranách ulicemi s výrazným výškovým rozdílem. Snahou bylo maximální zastavění střední části nárožní parcely, aby po následném rozdělení pozemku pro dva vlastníky měl každý stejně velkou plochu. Stavba je rovnoběžná s komunikací na horní úrovni a dodržuje uliční čáru lokality s ucelenou zástavbou rodinných dvojdomků z poloviny 20.století. Svažitost pozemku jsme využili pro výškové členění domu – nástupní a technické patro je v úrovni spodní komunikace a je ukryto za opěrnou stěnou z gabionů. Hlavní patro má obytný charakter, směrem do zahrady se prosklenými otvory otevírá na terasy a do zahrady. 2. NP je klidovou zónou s ložnicemi všech členů rodiny. Pro rozšíření obytné plochy ložnicového patra byly využity vykonzolované části půdorysu.

Konstrukce podzemí je ze železobetonového monolitu, nadzemní části domu ze systému Kalksandstein se zateplením. Dům je navržen jako nízkoenergetický, vytápění VZT jednotkou s elektrokotlem.

Autorská zpráva
Foto: Roman Mlejnek

Celková plocha pozemku 416 m2, zastavěná plocha v úrovni 1. NP - 2 x 60 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 3. 2019 15:13:19. Re: Dvojdům v Braníku. Jitka

 
 
 
 

18. 3. 2019 15:13:19. Re: Dvojdům v Braníku. Jitka

  Úžasné využití pozemku. Gratuluji.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz