Dvojdům v Braníku

Dvojdům v Braníku

ulice Srázná, Praha - Braník

(15. 3. 2019) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Dvojdům v Braníku

Pozemek pro dva rozdílné investory je téměř trojúhelníkového tvaru, sevřený na delších stranách ulicemi s výrazným výškovým rozdílem. Snahou bylo maximální zastavění střední části nárožní parcely, aby po následném rozdělení pozemku pro dva vlastníky měl každý stejně velkou plochu. Stavba je rovnoběžná s komunikací na horní úrovni a dodržuje uliční čáru lokality s ucelenou zástavbou rodinných dvojdomků z poloviny 20.století. Svažitost pozemku jsme využili pro výškové členění domu – nástupní a technické patro je v úrovni spodní komunikace a je ukryto za opěrnou stěnou z gabionů. Hlavní patro má obytný charakter, směrem do zahrady se prosklenými otvory otevírá na terasy a do zahrady. 2. NP je klidovou zónou s ložnicemi všech členů rodiny. Pro rozšíření obytné plochy ložnicového patra byly využity vykonzolované části půdorysu.

Konstrukce podzemí je ze železobetonového monolitu, nadzemní části domu ze systému Kalksandstein se zateplením. Dům je navržen jako nízkoenergetický, vytápění VZT jednotkou s elektrokotlem.

Autorská zpráva
Foto: Roman Mlejnek

Celková plocha pozemku 416 m2, zastavěná plocha v úrovni 1. NP - 2 x 60 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 3. 2019 15:13:19. Re: Dvojdům v Braníku. Jitka

 
 
 
 

18. 3. 2019 15:13:19. Re: Dvojdům v Braníku. Jitka

  Úžasné využití pozemku. Gratuluji.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz