Dvougenerační vila

Dvougenerační vila

České Budějovice

(12. 9. 2017) Ján Stempel, Jan Jakub Tesař 

   
 
 
 
 

Dvougenerační vila

Zadání dvougenerační luxusní vily mělo na začátku řadu striktních požadavků, které zásadně ovlivnily objemové řešení stavby.  Investor požadoval samostatnou bytovou jednotku pro prarodiče tak, aby měla oddělený vstup, vlastní část zahrady a nejlépe byla na jiné úrovni, než je obytné podlaží vlastního domu.
Z pozemku je nádherný výhled na panorama Budějovic, který ale předpokládalo umístění obývacího pokoje v patře domu. Majitelé však vyžadovali přímý vstup na zahradu. Využitím mírného svahu jsme dům částečně zahloubili, což umožnilo všechny požadavky bez kompromisů splnit kompaktním řešením navenek abstraktně pojatého domu.

Autorská zpráva

Doplněno Stavbaweb:
Další tři zajímavé rodinné domy autorské dvojice Ján Stempel a Jan Jakub Tesař najdete v posledním vydání časopisu Stavba. Včetně recenze od László Vincze.

Tři domy Stempela a Tesaře  / László Vincze
Přestavba řadového domu
Dům pod Ještědem
Dům věž

Stavba 3/2017

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
48.9756578
14.4802550
Dvougenerační vila

Dvougenerační vila
České Budějovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz