E15: Filozofická fakulta UK postaví nové centrum

E15: Filozofická fakulta UK postaví nové centrum

Opletalova 47, Praha 1

(29. 6. 2018) Domy stojí v Opletalově ulici poblíž křižovatky s Bolzanovou

   
 
 
 
 

E15: Filozofická fakulta UK postaví nové centrum

  (ČTK) - Filozofická fakulta Univerzity Karlovy vybuduje u pražského hlavního nádraží své nové centrum s výukovými a konferenčními prostorami a knihovnou. Vznikne přestavbou a dostavbou dvou domů, jejichž převzetí školou vyšetřovala policie a dostalo se před soud. Náklady na objekt včetně vybavení budou zhruba 400 milionů korun. Napsal to dne 28. června 2018 deník E15.

Domy stojí v Opletalově ulici poblíž křižovatky s Bolzanovou. "Objekty v Opletalově ulici by měly částečně kompenzovat prostorový deficit FF UK. Budou využity pro výuku, vědeckou činnost, konferenční a reprezentativní účely, bude tam odborné veřejnosti přístupná Knihovna Jana Opletala a bufet," řekl deníku mluvčí fakulty Petr Kukal.

Architektem projektu je Atelier K2. Fakulta zatím požádala stavební úřad o vydání územního rozhodnutí. "Do října 2019 bude dokončena projektová příprava včetně dokumentace pro výběr dodavatele. Předpokládáme, že výběrové řízení bude ukončeno do poloviny roku 2020 a následně bude zahájena realizace trvající tři roky," dodal mluvčí.

Uvedení budov do provozu plánuje fakulta na polovinu roku 2023. Investici má zaplatit fond připravovaný na ministerstvu školství. Celkovou rekonstrukcí prochází také hlavní sídlo filozofické fakulty na Palachově náměstí, hotovo má být v roce 2019. Opravuje se i další budova FF UK v Celetné ulici.

Univerzita získala nemovitosti v Opletalově ulici v roce 2010. Prodejcem byla společnost Apuro, která je o tři roky dříve získala od Českých drah. Kvůli okolnostem transakce stanulo před dosud neuzavřeným soudem osm lidí. Zatímco cena, za niž dráhy domy prodávaly, byla podle obžaloby záměrně podhodnocená, univerzita reality údajně o více než sto milionů korun přeplatila. Všichni obžalovaní z řad znalců a představitelů univerzity vinu odmítají.

Doplněno Stavbaweb:
Rekonstrukce a dostavba budov Filozofické fakulty UK
 
1. místo v urbanisticko-architektonické soutěži
Adresa: Opletalova 47, 49, Praha 1
Autor: Václav Škarda, Tomáš Bílek
Spolupráce: Miloš Hlaváček, Lukáš Houser
Studie: 2016 
Projekt na stránkách autorů, Atelieru K2, najdete ZDE.


Souvisejíc články:
Rekonstrukce a dostavba budov Filozofické fakulty UK v Opletalově ulici  Ateliér K2  28.4.2017
Rekonstrukce a dostavba budov Filozofické fakulty UK v Opletalově ulici  Jonáš Krýzl, Jan Novotný, Martina Buřičová, Štěpán Kubíček  28.4.2017
Rekonstrukce a dostavba budov Filozofické fakulty UK v Opletalově ulici  Prokš Přikryl Architekti  28.4.2017
Filozofická fakulta opraví a rozšíří své domy v Opletalově ulici   30.3.2016

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

 
 
 
 
50.0854745
14.4336111
E15: Filozofická fakulta UK postaví nové centrum

E15: Filozofická fakulta UK postaví nové centrum
Opletalova 47
Praha 1

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

29. 6. 2018 15:00:03. Re: E15: Filozofická fakulta UK postaví nové centrum. jadran

  Tak to tedy rozhodně - filosofická fakulta další prostory potřebuje jako sůl, protože je potřeba rozjíždět další obory typu genderových studií či sociální ekologie a absolventi těchto pro společnost nejdůležitějších a nežádanějších směrů musí mít prostor i "prostor" pro svoji další a nepostradatelnou činnost a "výrobu" dalších nezbytných a nepostradatelných filosofek a filosofů.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz