Early Learning Village – školka v Singapuru

Early Learning Village – školka v Singapuru

(11. 10. 2017) Největší školku na světě navrhli Bogle Architects

   
 
 
 
 

Early Learning Village – školka v Singapuru

Architektonické studio Bogle Architects, které sídlí v Praze, Londýně a Hongkongu, navrhlo největší školku na světě. Dvě školky z portfolia Cognita Asia, The Stamford-American International a Australian International School, našly zázemí právě v singapurské "Early Learning Village", která pokrývá 50 000 metrů čtverečních a otevřela své brány minulý měsíc.

Školku mohou navštěvovat děti ve věku od 18 měsíců do 6 let. Funguje na principech vzdělávací filosofie Lorise Malaguzziho s názvem Reggia Emilia. Ten staví do popředí zkoumání, představivost, působení komunity a další stimuly důležité pro tělesný a duševní rozvoj malých dětí. Stavebním kamenem systému je ale především prostředí, v němž děti pobývají a rozvíjejí se, což představovalo pro Bogle Architects atraktivní výzvu.

Ředitelka pražského studia Viktorie Součková uvedla: „Early Learning Village fantasticky doplňuje naše rostoucí portfolio projektů zaměřených na vzdělávání, jako byla například International School v Praze nebo LEAF Academy ve slovenském Vištuku. V současnosti pracujeme na zadáních napříč celým odvětvím od školek až po výzkumné ústavy typu ELI
v Dolních Břežanech.“


„Stáli jsme před úkolem převést nápady pana Malaguzziho do trojrozměrné podoby ve velkém měřítku,“ pokračuje Viktorie. „Jako každá škola musí i Early Learning Village efektivně, ale přitom nenásilně, splňovat logistické požadavky pro zajišťování pokrmů, zásobování, pro šatny, prostory učitelů, dodávky, skladování a tak dále. Ale ještě důležitější je její designové řešení tak, aby stimulovala prvotní zkušenosti dětí s tvary, velikostmi, interakcemi, barvami a slunečním světlem,“ shrnula.

Early Learning Village zahrnuje skupinové prostory (učebny) rozmístěné kolem centrálního náměstí s řadou outdoorových herních zón a s plaveckým bazénem, vše s ochrannou vrstvou proti UV záření. Školky potěšily "chytré detaily", na které architekti při projektování mysleli, například dveře dětských velikostí, pracovní lavičky s otisky stop pro děti různých výšek
a značení na úrovni dětských očí a na podlahách.

Každá z herních zón nese jiný motiv, například Village Green (Náves), Forest Deck (Lesní stezka), Shipyard (Loděnice), Discovery Cove (Zátoka objevů) nebo Sky Park (Nebeský park). Učební plán navržený podle zásad systému Reggia Emilia zahrnuje vše od jazyků po hudbu. Učitelé jsou vyškoleni, aby koučovali, povzbuzovali a vedli své malé studenty tak, aby se pro ně chození do školy stalo dobrodružstvím i potěšením v jednom.

Ian Bogle, zakladatel společnosti Bogle Architects, říká: „Jsme velmi hrdí na naši práci
v rámci Early Learning Village. Jedná se o klasický případ kreativního klienta, který ponechává architektům volnou ruku, aby přinášeli inovativní a neotřelá řešení obecného zadání. V tomto případě toho, jak povzbudit malé děti, aby se v průběhu svých školních dní radovaly a bavily. Jsme si jisti, že prostředí školky umožní dětem se učit mnohem víc, rychleji a intuitivněji.“
tisková zpráva


Early Learning Village Singapore from Bogle Architects on Vimeo.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz