ECDM: Arcueil ZAC du Coteau

ECDM: Arcueil ZAC du Coteau

(10. 10. 2014) Záměrem projektu bytových domů bylo rozšířit plochu bytů o balkony, které by představovaly minimálně 50 % obytného prostoru, jehož stavební náklady představují drastických 1350 € / m².

 
 
 
 

ECDM: Arcueil ZAC du Coteau

Záměrem projektu bytových domů bylo rozšířit plochu bytů o balkony, které by představovaly minimálně 50 % obytného prostoru, jehož stavební náklady představují drastických 1350 € / m².

ECDM: Arcueil ZAC du Coteau
Architekt ECDM
Místo: Avenue du Général Malleret Joinville, Arcueil, France
Hlavní architekti: Emmanuel Combarel, Dominique Marrec
Client: NEXITY
Plocha: 9600 m2
Realizace: 2014
Foto: Benoit Fougeirol
Projekt zavádí objektivní hodnoty, kde jsou všechny konstrukční a architektonické aspekty koncipované pro jejich praktickou hodnotu a jejich ekonomickou výkonnost. Fasády slouží k vyjádření pobytového místa, posuny jejich střídavých sinusoid jsou realizovány s cílem přivést optimální množství slunečního světla až do hloubky 3,20 metrů navzdory konzolám. Proto je amplituda balkonu před každým obývacím pokojem maximální a vylepšuje přední části těchto místností nebo sekundárních místností. Byty se po patrech střídají tak, aby se obývací pokoje nikdy nepřekrývaly, takže byty se pak vzájemně nezastiňují. Jedinečné vlastnosti místa jsou příležitostí k tomu znovu promýšlet modely propojení krajiny a sídel.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz