Ecocity Malešice v Praze

Ecocity Malešice v Praze

(22. 10. 2015) Bytový komplex koncipován jako pasivní

   
 
 
 
 

Ecocity Malešice v Praze

V pražské čtvrti Malešice navrhla kancelář Podlipný Sladký architekti obytný komplex v zeleni. Ecocity je přizpůsobené potřebám rodin, v jeho blízkosti najdeme les i hřiště a daleko to není ani do centra. Kromě toho je bytový komplex koncipován jako nízkoenergetický.

Místo: Malešice, Praha
Investor: JRD, s. r. o., Praha
Architekt: Podlipný Sladký architekti, s. r. o.
Realizační firma: RENOP realizace staveb, s. r. o.
Fotografie: Ivan Bárta
 
Kompetence firmy Sto
fasádní zateplovací systém (StoTherm Mineral)
fasádní omítka (Stolit Milano)

Bydlení blízko centra a zároveň v bezprostřední blízkosti zeleně – to je pro rodiny ideální představa. Projekt Ecocity v Praze se tomuto přání velmi blíží a kromě toho byl realizován jako nízkoenergetický. Pražská architektonická kancelář Podlipný Sladký architekti navrhla v klidné městské části Malešice, mezi lesem a Malešickým parkem, areál s pěti šestipatrovými domy. Přitom do centra Prahy se dostanete rychle. Bydlení je přitažlivé i díky volnému začlenění pěti domů do souvisejícího parkového areálu, který zahrnuje jak individuální zahrady, tak i obecní plochy. V Ecocity se nachází 110 bytů – od dvoupokojových bytů o 56 metrech čtverečních až po prostorné čtyřpokojové byty o 120 metrech čtverečních. Hřejivé, přírodní odstíny dotváří kvalitně zateplené fasády. Plošně prosklenou jižní fasádu střídají omítnuté plochy v bílých a béžových odstínech, dřevěné pohyblivé clony na balkonech dodávají budově styl. Architekti vytvořili celý areál s velkým důrazem na detail: jednotlivé domy jsou například pojmenovány podle různých druhů stromů, jejichž znak se nachází před každým vstupem.
podle podkladů společnosti Sto

Publikováno v časopise Stavba č. 3/2015, str.69


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Čestlice 271

251 70 Dobřejovice

Telefon +420 225 996 311

info.cz@stoeu.com

http://www.sto.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz