Ecocity Malešice v Praze

Ecocity Malešice v Praze

(22. 10. 2015) Bytový komplex koncipován jako pasivní

   
 
 
 
 

Ecocity Malešice v Praze

V pražské čtvrti Malešice navrhla kancelář Podlipný Sladký architekti obytný komplex v zeleni. Ecocity je přizpůsobené potřebám rodin, v jeho blízkosti najdeme les i hřiště a daleko to není ani do centra. Kromě toho je bytový komplex koncipován jako nízkoenergetický.

Místo: Malešice, Praha
Investor: JRD, s. r. o., Praha
Architekt: Podlipný Sladký architekti, s. r. o.
Realizační firma: RENOP realizace staveb, s. r. o.
Fotografie: Ivan Bárta
 
Kompetence firmy Sto
fasádní zateplovací systém (StoTherm Mineral)
fasádní omítka (Stolit Milano)

Bydlení blízko centra a zároveň v bezprostřední blízkosti zeleně – to je pro rodiny ideální představa. Projekt Ecocity v Praze se tomuto přání velmi blíží a kromě toho byl realizován jako nízkoenergetický. Pražská architektonická kancelář Podlipný Sladký architekti navrhla v klidné městské části Malešice, mezi lesem a Malešickým parkem, areál s pěti šestipatrovými domy. Přitom do centra Prahy se dostanete rychle. Bydlení je přitažlivé i díky volnému začlenění pěti domů do souvisejícího parkového areálu, který zahrnuje jak individuální zahrady, tak i obecní plochy. V Ecocity se nachází 110 bytů – od dvoupokojových bytů o 56 metrech čtverečních až po prostorné čtyřpokojové byty o 120 metrech čtverečních. Hřejivé, přírodní odstíny dotváří kvalitně zateplené fasády. Plošně prosklenou jižní fasádu střídají omítnuté plochy v bílých a béžových odstínech, dřevěné pohyblivé clony na balkonech dodávají budově styl. Architekti vytvořili celý areál s velkým důrazem na detail: jednotlivé domy jsou například pojmenovány podle různých druhů stromů, jejichž znak se nachází před každým vstupem.
podle podkladů společnosti Sto

Publikováno v časopise Stavba č. 3/2015, str.69


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

  Výrobci/dodavatelé

Čestlice 271

251 70 Dobřejovice

Telefon +420 225 996 311

info.cz@stoeu.com

http://www.sto.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.