Energeticky úsporná vnitřní jednotka nové řady NIBE „S“

Energeticky úsporná vnitřní jednotka nové řady NIBE „S“

(20. 7. 2020) Automaticky reguluje vnitřní klima domácnosti

   
 
 
 
 

Energeticky úsporná vnitřní jednotka nové řady NIBE „S“

Efektivní vnitřní systémová jednotka VVM S320 je typickým zástupcem inovativní řady tepelných čerpadel a jejich příslušenství NIBE „S“, kterou na český trh uvedla společnost DZ Dražice (člen skupiny NIBE). Toto ekologicky šetrné zařízení tvoří (v kombinaci s tepelným čerpadlem systému vzduch-voda) účinný systém pro vytápění, chlazení a ohřev vody ve standardní i tzv. chytré domácnosti. Nová jednotka v elegantním skandinávském designu disponuje revolučním regulátorem, jenž dokáže automaticky regulovat vnitřní klima, nerezovým ohřívačem vody o objemu 180 litrů a integrovaným bezdrátovým připojením pro rychlé propojení s dalšími technologiemi.

Inovativní řada NIBE „S“, která postupně nahrazuje stávající modely tepelných čerpadel NIBE, vznikla se záměrem rozšíření komunikace s okolním světem, respektive s vlastním příslušenstvím a dalšími komponenty tzv. chytré domácnosti. „Podobným směrem se ubíral i vývoj nové vnitřní jednotky VVM S320, která je alternativou k modelu VVM 320, určenou pro příznivce moderních komunikačních technologií. Díky svému jedinečnému regulátoru s dotykovým displejem a integrované Wi-Fi dokáže efektivně spolupracovat s dalšími komponenty v domácnosti, automaticky regulovat vnitřní klima a vytvářet tak zdravé a komfortní vnitřní prostředí s příjemnou pobytovou teplotou. Po jejím propojení s tepelným čerpadlem systému vzduch-voda NIBE F2040, či F2120, nebo s některou z kombinací venkovní jednotky AMS s vnitřním modulem HBS 05 vznikne ekologicky šetrný a vysoce účinný zdroj tepla pro celou domácnost,” vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ, divize skupiny NIBE. 
          
Vnitřní jednotka VVM S320 je určená pro připojení k nízkoteplotnímu rozvodu tepla - např. k radiátorům, konvektorům nebo podlahovému vytápění. V jejích útrobách se nachází nerezový ohřívač vody o objemu 180 litrů, oběhové čerpadlo s řízenými otáčkami, manometr, vyrovnávací nádrž topného systému, expanzní nádoba o objemu 10 litrů a doplňkový elektrokotel o výkonu 9 kW. Celý systém lze ovládat a monitorovat pomocí dotykového displeje, jenž je součástí regulátoru, nebo vzdáleně, prostřednictvím aplikace myUplink v počítači nebo mobilním telefonu. Díky tomu je možné si zkontrolovat stav tepelného čerpadla nebo přednastavit aktuální teplotu v domácnosti a množství teplé vody ještě před návratem z práce nebo dovolené.
podle podkladů společnosti DZ Dražice, členu skupiny NIBE

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz