Energeticky úsporná vnitřní jednotka nové řady NIBE „S“

Efektivní vnitřní systémová jednotka VVM S320 je typickým zástupcem inovativní řady tepelných čerpadel a jejich příslušenství NIBE „S“, kterou na český trh uvedla společnost DZ Dražice (člen skupiny NIBE). Toto ekologicky šetrné zařízení tvoří (v kombinaci s tepelným čerpadlem systému vzduch-voda) účinný systém pro vytápění, chlazení a ohřev vody ve standardní i tzv. chytré domácnosti. Nová jednotka v elegantním skandinávském designu disponuje revolučním regulátorem, jenž dokáže automaticky regulovat vnitřní klima, nerezovým ohřívačem vody o objemu 180 litrů a integrovaným bezdrátovým připojením pro rychlé propojení s dalšími technologiemi.

Inovativní řada NIBE „S“, která postupně nahrazuje stávající modely tepelných čerpadel NIBE, vznikla se záměrem rozšíření komunikace s okolním světem, respektive s vlastním příslušenstvím a dalšími komponenty tzv. chytré domácnosti. „Podobným směrem se ubíral i vývoj nové vnitřní jednotky VVM S320, která je alternativou k modelu VVM 320, určenou pro příznivce moderních komunikačních technologií. Díky svému jedinečnému regulátoru s dotykovým displejem a integrované Wi-Fi dokáže efektivně spolupracovat s dalšími komponenty v domácnosti, automaticky regulovat vnitřní klima a vytvářet tak zdravé a komfortní vnitřní prostředí s příjemnou pobytovou teplotou. Po jejím propojení s tepelným čerpadlem systému vzduch-voda NIBE F2040, či F2120, nebo s některou z kombinací venkovní jednotky AMS s vnitřním modulem HBS 05 vznikne ekologicky šetrný a vysoce účinný zdroj tepla pro celou domácnost,” vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ, divize skupiny NIBE. 
          
Vnitřní jednotka VVM S320 je určená pro připojení k nízkoteplotnímu rozvodu tepla – např. k radiátorům, konvektorům nebo podlahovému vytápění. V jejích útrobách se nachází nerezový ohřívač vody o objemu 180 litrů, oběhové čerpadlo s řízenými otáčkami, manometr, vyrovnávací nádrž topného systému, expanzní nádoba o objemu 10 litrů a doplňkový elektrokotel o výkonu 9 kW. Celý systém lze ovládat a monitorovat pomocí dotykového displeje, jenž je součástí regulátoru, nebo vzdáleně, prostřednictvím aplikace myUplink v počítači nebo mobilním telefonu. Díky tomu je možné si zkontrolovat stav tepelného čerpadla nebo přednastavit aktuální teplotu v domácnosti a množství teplé vody ještě před návratem z práce nebo dovolené.
podle podkladů společnosti DZ Dražice, členu skupiny NIBE

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*