Erick van Egeraat dokončil projekt Sumatrakontor v Hamburku

Erick van Egeraat dokončil projekt Sumatrakontor v Hamburku

(3. 2. 2012) V hamburském přístavu byl otevřen nový blok Sumatrakontor. Desetipatrová multifunkční stavba o celkové rozloze 37 000 m2 nabídla místo pro pětihvězdičkový hotel, kanceláře a konferenční místnosti, obchody, bydlení a podzemní garáže.

 
 
 
 

Erick van Egeraat dokončil projekt Sumatrakontor v Hamburku

V hamburském přístavu byl otevřen nový blok Sumatrakontor. Desetipatrová multifunkční stavba o celkové rozloze 37 000 m2 nabídla místo pro pětihvězdičkový hotel, kanceláře a konferenční místnosti, obchody, bydlení a podzemní garáže.Kanceláře a konferenční prostory jsou maximálně variabilní, nabízejí jednotky od 400 do 4000 m2. Maloobchodní prostory v nižších patrech jsou zárukou vitality a dynamického užívání komplexu během celého dne. Návrh Ericka van Egeraata se hlásí k odkazu stávajících bohatě se vyskytující staveb tzv. "Speicherstad" z červených cihel, ovšem soudobými prostředky. Rozlehlý objem je čtyřikrát "proříznut", což je ještě podtrženo prosklením a hrou obrazů mezi skly navzájem. Dalšími použitými materiály jsou hliník, desky z přírodního červeného. Vnitřní dvůr na druhou stranu zdůrazňuje klid tradičních, bíle omítaných fasád, obvyklých v centru Hamburku.“Chtěl jsem soudobým způsobem přepracovat stávající kvalitu historických průčelí kolem vody a Sumatrakontor potřeboval zkombinovat řadu vlastností jak funkčních, tak z hlediska vzhledu. Tak se budva může stát příspěvkem k oživení města," říká Erick van Egeraat.Původní urbanismus "Hafencity" se skládal z jednoduchých bloků, Erick van Egeraat je interpretuje evolučně. Hravým způsobem rozvíjí blok Sumatrakontor na pravidelech daných regulací, ale ponechává také prostor pro náhodu a invou interpretaci. Jeden ze zářezů v severní fasádě vytváří prázdo, jímž se vstupuje do vnitřního dvora. Ve dvoře jsou soukromé zahrádky obyvatel, z materiálů tu převažuje kámen. Z hlediska městského měřítka nabízí tvar budovy také poloveřejné prostory a podporuje sociální integraci. Architektonický vzhled se však přísně vztahuje k charakteru Hamburku.Foto James Collingridge
Tisková zpráva kanceláře EEA

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz