Česká televize začala stavět nové studio v Brně-Líšni

Česká televize začala stavět nové studio v Brně-Líšni

(21. 11. 2014) (ČTK) - Česká televize (ČT) zahájila v brněnské městské části Líšeň stavbu nového studia za 299 milionů korun, se stěhováním se počítá v létě 2016. Zaměstnanci získají prostory, které budou odpovídat aktuálním potřebám televizní výroby a televizního vysílání, studio bude vybavené nejmodernějšími televizními technologiemi, řekl dnes novinářům ředitel brněnského studia Jan Souček.

 
 
 
 

Česká televize začala stavět nové studio v Brně-Líšni

(ČTK) - Česká televize (ČT) zahájila v brněnské městské části Líšeň stavbu nového studia za 299 milionů korun, se stěhováním se počítá v létě 2016. Zaměstnanci získají prostory, které budou odpovídat aktuálním potřebám televizní výroby a televizního vysílání, studio bude vybavené nejmodernějšími televizními technologiemi, řekl dnes novinářům ředitel brněnského studia Jan Souček.


Práce v bývalém areálu Zetoru začaly už před měsícem, 20. listopdu byl slavnostně poklepán základní kámen před bývalou správní budovou. Ta zůstane na svém místě, zbude z ní však jen skelet. Tři objekty přibudou. ČT opustí studio v centru Brna v ulicích Běhounská a Jezuitská, kde sídlí od svého vzniku v roce 1961. "Kdybychom se snažili modernizovat stávající budovy, které se postavily před druhou světovou válkou, bude to dražší než nové studio a nikdy nedosáhneme ideálního stavu," vysvětlil Souček.

Až se studio přestěhuje, nabídne ČT budovy v centru Brna k prodeji. Za jakou cenu je bude nabízet, zatím není zřejmé.

"Díky nové budově budeme mít o jedno studio navíc. Věřím, že by se v Brně díky tomu mohlo vyrábět více pořadů. To však závisí na kreativních producentech, kteří se o výrobu ucházejí. Nicméně nové prostory by ještě mohly zvětšit jejich kreativitu," řekl Souček. Věří tomu i generální ředitel ČT Petr Dvořák. "Brněnské studio umí vytvářet kvalitní pořady. Naposledy uspěl na evropském festivalu v Berlíně film Osmy režiséra Jiřího Stracha. Věřím, že brněnské studio bude výkladní skříní ČT," uvedl Dvořák.

Vedle nové budovy vlastní ČT i velký pozemek, kde mohou v budoucnu vzniknout například ateliéry či jiná zařízení pro televizní potřeby. "Dalším přínosem je mnohem jednodušší situace s parkováním. V centru je problém a situace už tam lepší nebude," podotkl Souček. Nové sídlo najde v Líšni nejen 250 zaměstnanců, ale i mnozí další, kteří se z pozice externistů podílejí na činnosti studia.

Starosta Líšně Břetislav Štefan zmínil i přínos pro městskou část. "Postupně se daří renovovat brownfield a místo průmyslu, který zde byl dříve, se rozvíjí služby," poznamenal Štefan.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz