Evropská renesance hydroizolací VANDEX®

Evropská renesance hydroizolací VANDEX®

(1. 8. 2022) V rámci hydroizolačního portfolia nabízí sofistikované systémy pro vodohospodářské stavby

 
 
 
 

Evropská renesance hydroizolací VANDEX®

Když se řekne krystalizační hydroizolace, málokomu se asi vybaví jméno tvůrce této technologie Lauritze Jensena. Ačkoliv jméno tohoto dánského chemika dnes už dávno upadlo do zapomnění, název firmy, kterou Jensen v roce 1943 založil má zvuk dodnes – VANDEX®, což neznamená nic jiného než Vand = voda a Ex nebo také Eksponering = vystavení, exponování.

Podnikání v technologiích hydroizolací staveb, zejména pak v patentované krystalické hydroizolaci betonových konstrukcí, přineslo Lauritzovi nebývalý úspěch a během následujících desetiletí se přeměnil v progresívní byznys s globálním přesahem. Vandex® se se svými produkty etabloval zejména v oblasti hydroizolací nádrží s pitnou vodou, kanalizačních systémů a čističek odpadních vod.

Podobně jako jiné úspěšné firmy došel i Vandex® na pomyslné rozcestí, kdy se rozhoduje o budoucnosti vlastní cesty nebo o dalším růstu pod křídly nadnárodních korporací. Společnost Vandex® si zvolila druhou cestu a stala se tak jednou z mnoha výrobních společností americké finanční skupiny RPM International Inc. s hlavním výrobním závodě v německém Schwarzenbeku (Hamburg). Od roku 2020 je Vandex® začleněn do evropské stavební divize skupiny RPM Inc. s názvem CPG Europe. Z Vandexu se stává produktová značka plně kompetentní především za hydroizolace betonových konstrukcí.

Díky integraci značky Vandex® pod křídla koncernu CPG Europe zažívá tento ikonický výrobce na mnoha evropských trzích svou renesanci. V Česku má produkty a systémy Vandex® na starosti Tremco CPG s.r.o. V rámci hydroizolačního portfolia nabízí sofistikované systémy pro vodohospodářské stavby jako jsou jímky čistíren odpadních vod, potrubní systémy, nádrže s pitnou vodou nebo řešení na průniky a průsaky vody, vzlínání zemní vlhkosti a sanace betonových konstrukcí.

www.vandex.cz

podle podkladů společnosti Tremco CPG


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz