Expozice Jana Eskymo Welzla

Expozice Jana Eskymo Welzla

Zábřeh na Moravě

(6. 11. 2020) Martin Rusina, Martin Frei, Milada Vorzová

   
 
 
 
 

Expozice Jana Eskymo Welzla

Návrh nové expozice Městského muzea v Zábřehu vychází z myšlenky představení zábřežského rodáka Jana Welzla jako osoby vrstevnaté: životní příběh cestovatele zasazený do širšího kontextu jak historického, tak společensko-kulturního.
Expozice je založena na interpretaci osoby Jana Welzla v různých životních etapách. Vytvořením šesti stěžejních témat Welzlova života se návštěvník seznamuje s polárníkovým příběhem. Záměrem expozice je nechat návštěvníka pomyslně vstoupit do vlastního světa této svérázné postavy.
Novou expozici jsme umístili do podkrovního prostoru budovy. Půda, jakožto místo tajemné a skryté, zde představuje analogii vzrušujícího a neznámého světa dalekého severu. Tento svět je dán do záměrného kontrastu s důvěrně známým a bezpečným světem střední Evropy, který najdeme v prostředí výstavních sálů piana nobile měšťanského domu. Vznikl tak prostor, který kapacitu muzea rozšiřuje a nezasahuje do stávajících expozičních celků.
Autorská zpráva

 
Investor: Vlastivědné muzeum v Šumperku, Město Zábřeh
Autoři: Martin Rusina, Martin Frei, Milada Vorzová
Grafika: Colmo
Výtvarné řešení expozičních prvků (perpetuum mobile, diorama, poník): Tereza Brussmannová

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz