Fandament Architects: Showroom v nové výrobní hale

Fandament Architects: Showroom v nové výrobní hale

(15. 1. 2015) Pro výrobce dřevěných eurooken zpracoval ateliér Fandament Architects návrh interiéru nových prostorů firmy. Nejedná se jen o showroom, ale také o prostory pro obchodní schůzky, jednání a kanceláře zaměstnanců. Primární funkce je však pevně daná. Návštěvník vstupuje do sídla firmy, tedy prostoru reprezentativního. Showroom se nachází v nové výrobní hale u Rajhradu, kde si firma zároveň všechno sama vyrábí a bude dokončen za dva měsíce.

 
 
 
 

Fandament Architects: Showroom v nové výrobní hale

Pro výrobce dřevěných eurooken zpracoval ateliér Fandament Architects návrh interiéru nových prostorů firmy. Nejedná se jen o showroom, ale také o prostory pro obchodní schůzky, jednání a kanceláře zaměstnanců. Primární funkce je však pevně daná. Návštěvník vstupuje do sídla firmy, tedy prostoru reprezentativního. Showroom se nachází v nové výrobní hale u Rajhradu, kde si firma zároveň všechno sama vyrábí a bude dokončen za dva měsíce.

Studie a projekt interiéru Showroom firmy DARE - EUROOKNA, s. r. o.
Místo: Rajhrad u Brna, Jihomoravský kraj
Autor: Fandament Architects s.r.o.
Projekt a realizace: listopad 2014- březen/duben 2015
Celková plocha: 250 m2

Z požadované funkce vyplynulo i řešení prostoru. Uvítací hala s recepcí, kde jsou vystaveny ty nejlepší výrobky, se nachází v centrální části. Pro nově příchozího návštěvníka je tu vytvořené posezení. V průběhu čekání se klient může volně pohybovat po prezentační části prostoru a prohlížet si vystavené produkty. Showroom a kanceláře jsou od sebe oddělené prosklenými příčkami s bezrámovým zasklením. Důležitý je vizuální kontakt a otevřenost. Vše je součástí jednoho prostoru.

 Dominantním prvkem v centrální dispozici je recepční pult se zázemím. Dohromady tvoří blok o dvou materiálových hmotách. Obložený je bílým lakovaným sklem Lacobel, které je podsvícené logem firmy. Do bílé čisté hmoty zasahuje zázemí obložené surovými dřevěnými hranoly o rozměru 70 x 70 mm, z nichž se okna vyrábí. Prvek jako ústřední motiv propojující zákazníka se samotnou výrobou, která probíhá doslova hned za dveřmi. Vnitřní obložení stěn a vestavěný nábytek je z jilmové dýhy. Volný nábytek, jako židle a stoly budou laděny do světlých odstínů.

Na podlaze v prezentačním prostoru je velkoformátová dlažba 900 x 900 mm. V kancelářích je koberec světle šedé barvy. Světla jsou liniová se zapuštěným bodovým osvětlením, které nechává vyniknout exponátům, vsazených do ocelových rámů.

Celková kompozice materiálů má vytvářet dojem lehkosti, vzdušnosti, čistoty a elegance. Vše je opticky se vším propojené, tak aby se klient cítil v prostoru příjemně.
Autorská zpráva

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz