Fandament Architects : Vila Atrium

Fandament Architects : Vila Atrium

(11. 9. 2014) Novostavba rodinného domu s atriem

 
 
 
 

Fandament Architects : Vila Atrium

Novostavba rodinného domu s atriem

Lokalita: Moravskoslezský kraj
Architekt: Fandament Architects
Projekt: 2011
Realizace: 2014
Zastavěná plocha: 401 m2
Užitná plocha: 348 m2
Fotografie: Jakub Holas
Rodinný dům – Vila atrium je situovaný v příměstské lokalitě Stará Bělá v Ostravě. Parcela se nachází na konci ulice Klečkova, v nové lokalitě určené pro individuální výstavbu.

Koncept vychází z nízkého tubusu otevřeného ve směru spádu pozemku. Objekt je pohledově tvarově jednoduchý. Do obdélníkové hmoty je vyřezán objem atria, jako jasné spojení domu s přírodou.

Interiér je funkčně rozdělen do čtyř částí, pro které jsou zvoleny čtyři odlišné materiály - žluté laminátové desky, dřevěný obklad, kamenný obklad a bílá omítka. Materiálové dělení reflektuje pocity a nálady jednotlivých funkčních náplní prostorů.

 

 

 

 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz