Fantastic Norway: Horská chata

Fantastic Norway: Horská chata

(6. 12. 2011) Horská chata se šikmou střechou, na které bude možné lyžovat nebo sáňkovat.

 
 
 
 

Fantastic Norway: Horská chata

Horská chata se šikmou střechou, na které bude možné lyžovat nebo sáňkovat.

Mountain Hill Cabin by Fantastic Norway Mountain Hill Cabin by Fantastic Norway


Autor: Fantastic Norway
Projekt má být dokončen v létě roku 2012

Trojúhelníková dřevěná chata bude stát v horském okrese Ål, kde bude sloužit jako útčiště dosažitelné pouze v zimě na lyžích. Na šikmé střeše bude možné lyžovat nebo sáňkovat. Chata bude mít dvě ložnice vedle obývací místnosti v přízemí a třetí ložnici v patře.


 

Z autorské zprávy:
Zimní chata bude postavena v chráněné horské oblasti v Ål (Norsko). Chata je na nepřístupném místě v horách a lze se do ní dostat jen na lyžích. Jedno z klientových počátečních přání bylo, aby se dalo lyžovat, sáňkovat či pořádat zimní pikniky na střeše chaty.

Stavební materiál, sklon střechy a celkovou výšku chaty určily místní regulace. Místní představitelé chtěli mít jistotu, že chata bude vypadat jako klasická horská bouda. Přesto jsme našli cestu, jak se s regulacemi vyrovnat:
- Roztažením přesahů střechy o požadovaném sklonu 23 stupňů se chata stala prvkem přírody.
- Způsob zvednutí střechy tvoří - poeticky řečeno - "abstraktní horské svahy". Chata je navržena jako prvek přírody, kde vítr a sníh jsou sváděny okolo stavby a přes ni.

Důležitou pomůcku pro umístění a tvarování budovy ve vztahu k místní klimatické situaci pro nás během projektování představovala dizertační práce Anne Brit Børveové (“The design and function of single buildings and building clusters in harsh, cold climates”).
Chata bude postavena během pozdního léta příštího roku (2012).
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz