Farma Vraňany

Farma Vraňany

(27. 9. 2023) FUSIONarchitects

   
 
 
 
 

Farma Vraňany

Přáním investora bylo postavit moderní a komfortní stavbu s použitím současných technologií a odkazem k tradici farmářských staveb, ekologickou, hospodárnou a z přírodních materiálů. Umístění kolmo k silnici vychází z charakteristického vesnického typu zástavby, kdy je štítová stěna orientována do ulice. Parkoviště pro zákazníky je před prodejnou u vjezdu do areálu. Zalomení dlouhé čelní fasády odlehčilo měřítko stavby a otevřelo výhledy do krajiny k břehům Vltavy z jižní části objektu, kde je umístěna klidová zóna s bistrem.

Základní stavební materiál je dřevo, přiznané nosné dřevěné konstrukce v kombinaci s kvalitní celoprosklenou hliníkovou fasádou prodejny. Farmu tvoří 4 hmoty – jednopodlažní prodejna s bistrem s plochou zelenou střechou, dva navazující domy se sedlovými střechami obsahují zázemí pro zákazníky a administrativní prostory, čtvrtý je skleník.

Dřevostavba se vrací k původním hodnotám hospodaření na farmě, k udržitelnému hospodaření. Veškerá dešťová voda je využita – částečně je akumulována na zelené střeše, zbytek je jímán v retenčních nádržích a využit pro závlahu farmy. Montovaný prefabrikovaný způsob výstavby zkrátil výstavbu na několik měsíců.

Autor Jan Lapčík / FUSIONarchitects
Spolupráce Pavlína Procházková / ENGINEERS CZ 
Foto: Petr Hoffelner

Autorská zpráva, upraveno a kráceno

Vyšlo v časopise Stavba 2/2022 i s recenzí Elišky Podholové Varyšové


Farma získala cenu hejtmanky v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2023

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 11. 2023 12:13:23. Re: Farma Vraňany. Fabian Collins

 
 
 
 

8. 11. 2023 12:13:23. Re: Farma Vraňany. Fabian Collins

  RECOVER YOUR LOST CRYPTOCURENCY WITH WIZARD MAYE MUSK HACKER

Regarding cryptocurrency recovery and finding a misplaced Bitcoin wallet, I must express my gratitude to Recovery Wizard Maye Musk . Unluckily, I became a victim of an internet fraudster who presented as competent and experienced in the field of cryptocurrency investing. I had put $179,000 into the investment, which ultimately proved a hoax. When it came time to retire my money, the earnings had been tremendous up until that point. The Fraudster gave me several reasons why I couldn't withdraw my money. Since the aforementioned hacking organization Recovery Wizard Maye Musk was able to recover a substantial percentage of the lost funds, I found them during my quest for information on how to recover my missing funds and am quite grateful for their assistance. Reach Recovery Wizard Maye Musk with the information above.

Email: Recoverywizardmayemusk@cyberservices.com {OR} Recoverycryptomusk@solution4u.com
Site: https://recoverywizardmaye.wixsite.com/my-site-1'

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz