Finalisti BigMat International Architecture Award ´19

Finalisti BigMat International Architecture Award ´19

(20. 9. 2019) Do finále mezinárodní architektonické soutěže postoupily dvě české realizace

 
 
 
 

Finalisti BigMat International Architecture Award ´19

Skupina BigMat International se sídlem v Lucembursku organizuje od roku 2005 soutěžní bienále BigMat International Architecture Award. Do současného ročníku bylo přihlášeno víc než 600 projektů. Z nich porota vybrala 14 finalistů, z nichž dva projekty jsou od českých autorů.
Cílem BMIAA´19 je ocenit a prezentovat kvalitní architekturu  a realizace, které významným způsobem přispěli k architektonické kultuře v Belgii, České republice, na slovensku, ve Španělsku, Francii, Itálii a v Portugalsku.

Ceny budou předány v pátek 22. listopadu ve francouzském Bordeaux. V průběhu večera tak budou uděleny národní ceny, cena pro mladého umělce a hlavní cena BMIAA´19. Na vítěze čekají ceny v celkové hodnotě 70 000 Euro.

Členy poroty jsou uznávaní odborníci ze zemí, které se soutěže účastní. Porotě předsedá stejně jko v minulých ročnících španělský architekt Jesús Aparicio. Tajemníkem ceny je Jesús Donaire.Mezinárodní porota zasedá v tomto složení: Stéphane Beel za Belgii, Petr Pelčák za Českou republiku a Slovenskou republiku, Philippe Prost za Francii, Paolo Zermani za Itálii a Fuensanta Nieto za Portugalsko a Španělsko.

Do finále postoupily dva projekty z České republiky. 
Mateřská škola - Nová Ruda, Vratislavice nad Nisou, Česká republika
Autoři: Ing. arch. Petr Stolín, Ing. arch. Alena Mičeková
Startovací rampa - bikrosová dráha Praha - Bohnice, Česká republika
Autor: Ondřej Tuček

Jedna z těchto realizací získá Národní cenu BigMat, obě realizace bojují o Hlavní cenu BMIAA’19

Do finále postoupila také dvojice slovenských projektů:
• AnuAzu - dom pri jazere, Vojka nad Dunajom, Slovensko
Autoři: Ing. arch. Peter Jurkovič, Ing. arch. Tomáš Kovalčík, Ing. arch. Miroslav Slezák, Ing. arch. Daniel Lapšanský
• Mlynica - Bratislava - konverzia industriálneho objektu, Slovensko
Autori: Ing. arch. Lukaš Kordík, Ing. arch. Štefan Polakovič, Ing. arch. Jana Benková, Ing. arch. Tomáš Vrtek, Ing. arch. Roman Žitňanský

Všech 14 projektů, které postoupily do finále, si můžete prohlédnout na stránkách archinfo.sk.


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz