FINEP dokončil opravu Lannova paláce

FINEP dokončil opravu Lannova paláce

(8. 2. 2016) Rekonstrukce probíhala plně v souladu se záměry památkové péče.

   
 
 
 
 

FINEP dokončil opravu Lannova paláce

Společnost FINEP po osmi měsících od zahájení prací dokončila opravu Lannova paláce v centru Prahy. Sídlo v unikátní historické budově nově našly společnosti spadající pod FINEP HOLDING. Do historické budovy se tak po letech opět vrací život.

„Celková výše investice do záchrany Lannova paláce dosáhla 70 miliónů korun. Tato investice stála rozhodně za to – unikátní budově v centru města se podařilo nejenom navrátit její původní podobu, decentně vylepšenou moderními technologiemi potřebnými pro fungování kanceláří, ale také do paláce navrátit život. Jsme rádi i za to, že po desítkách let byly sundány zábrany v uliční části budovy, její okolí se stalo průchozí a přirozeným způsobem se opět začlenilo do prostor. Historický odkaz na um rodu Lannů a architekta Ullmanna je tak opět naplněn,“ říká generální ředitel společnosti FINEP Tomáš Pardubický.

FINEP k rekonstrukci přistupoval velmi odpovědně s ohledem na historický ráz budovy. Ve spolupráci s odborníky rekonstruoval všechny existující prvky v objektu.

„Rekonstrukce Lannova paláce probíhala plně v souladu se záměry památkové péče,“ pozitivně hodnotí rekonstrukci a přístup k obnově památky Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče magistrátu hl. města Prahy.

Budovu získala společnost FINEP v poptávkovém řízení České strany sociálně demokratické, vlastníka budovy, v roce 2014 do dlouhodobého pronájmu. Společnost FINEP původně zamýšlela budovu opravit a nabídnout k pronájmu. Po opakovaných návštěvách akcionářů došlo ale k přehodnocení záměru.
tisková zpráva

Související články:
Rekonstrukce Lannova paláce 10.4.2015
E15: Finep uzavřel s ČSSD milionový kontrakt na Lannův palác 7.8.2014


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz