Forum Karlín

Forum Karlín

(30. 4. 2014) Kancelářská část Fora Karlín, které vyrůstá v Pernerově ulici v pražském Karlíně, byla v dubnu úspěšně zkolaudována. Nová budova z dílny Ricarda Bofilla a ateliéru AED project nabízí celkem 9 500 m2 moderních kancelářských ploch v tomto jedinečném administrativně-společenském projektu. 

 
 
 
 

Forum Karlín

Kancelářská část Fora Karlín, které vyrůstá v Pernerově ulici v pražském Karlíně, byla v dubnu úspěšně zkolaudována. Nová budova z dílny Ricarda Bofilla a ateliéru AED project nabízí celkem 9 500 m2 moderních kancelářských ploch v tomto jedinečném administrativně-společenském projektu. Forum Karlín se skládá ze dvou budov propojených malým náměstím. Tato zastřešená plaza spojuje zrekonstruovanou Kotlárnu, ve které sídlí vydavatelství Economia, a novou budovu o celkem osmi nadzemních podlažích. Ta reflektuje rysy původního historického průmyslového areálu a zároveň splňuje současné náročné požadavky na moderní multifunkční prostory. Novostavba disponuje celkem šesti podlažími kancelářských ploch nejvyšší kvality ve třetím až osmém podlaží, které nabízí moderní prostředí s jedinečnými výhledy na pražské panorama.

„Administrativní prostory Fora Karlín umožňují flexibilní využití jak pro kancelářské prostory typu open space, tak i pro klasické uspořádání,“ říká Ondřej Špalek, ředitel Fora Karlín, a dodává, „naši architekti mysleli i na nové trendy, a tak je v jednotlivých patrech budovy možné instalovat i systém flexibilních pracovních míst ve stylu ‚new way of working‘.“

Pro nájemce bude ve Foru Karlín k dispozici 210 parkovacích míst v podzemních podlažích, restaurace a kavárna. Tvůrci Fora Karlín do projektu zakomponovali i relaxační a zelené plochy. Kromě teras, které přiléhají ke kancelářským prostorám, je tak součástí projektu i nový park o velikosti 500 m2. Ten bude sloužit nejen lidem pracujícím v kancelářích, ale také obyvatelům přilehlých domů, kteří budou mít do parku exkluzivní přístup.

Noví uživatelé Fora Karlín se navíc mohou těšit i na možnosti, které jedinečná lokalita Karlína nabízí. K dispozici je veškerá občanská vybavenost – obchody a služby jako například fitness centra, čistírna či opravna obuvi, školní a předškolní zařízení, kavárny i restaurace. Forum Karlín je také jednoduše dostupné pražskou hromadnou dopravou – nachází se blízko stanice metra Křižíkova na trase B a je dostupné i několika tramvajovými a autobusovými linkami.

Součástí Fora Karlín je také nově vznikající víceúčelová hala v nižších podlažích budovy, která je určená pro pořádání koncertů, konferencí, kulturních a společenských akcí. Hala má celkem tři patra a její kolaudace je naplánovaná na květen tohoto roku.
tisková zprávaVýkresy

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz