Fotbalové kabiny Sobíňov

Fotbalové kabiny Sobíňov

(4. 10. 2022) 3K Architects s.r.o.

   
 
 
 
 

Fotbalové kabiny Sobíňov

Vedení fotbalového klubu nás oslovilo se zadáním modernizace a rozšíření již nevyhovujícího zázemí fotbalového hřiště v obci Sobíňov na Vysočině.

Celkový koncept
Návrh vychází z jasného umístění budovy na ose hřiště a malého odstupu od sousedních pozemků rodinných domů. Díky možnosti jednostranného osvětlení vnitřních prostor vzniklo zajímavé hmotové řešení. Do základní hmoty s pultovou střechou byla vložena dvojice vyvýšených hmot s opačným sklonem zastřešení.

Prosvětlení prostor
Nižší podlouhlá část s čelním prosklením tvoří nadsvětlík vnitřních šaten sportovců a přináší dostatek přirozeného světla do nitra dispozice. Druhá výrazně prosklená hmota je vyvýšená klubovna s výhledem na hrací plochu fotbalového hřiště. Střídáním sklonů pultových střech vznikla zajímavá hra světla a stínů nejen uvnitř budovy.

Materiálové řešení
Fotbalové kabiny jsou zabaleny do tradičních moderních materiálů. Střechy jsou kompletně provedeny z falcovaného plechu. Fasáda je pak kombinací světlé omítky, která je v přízemí doplněna svislým dřevěným obkladem s mezerami. Vnější výplně otvorů jsou provedeny v antracitové barvě stejně jako nosné venkovní ocelové sloupy, které podpírají přesah střechy a vytváří kryté vstupy do jednotlivých provozů fotbalových šaten.


Autorská zpráva
Foto: Martin Šrajer
  

Autor: 3K Architects s.r.o. / Ing. arch. Roman Kučírek, Ing. arch. Jan Komárek, stavební projekt Lukáš Dohnal
Adresa: Sobíňov
Projekt: studie 2016, projekt 2018
Realizace: 2021

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz