Frank Gehry: Rezidenční komplex Opus v Honkongu

Frank Gehry: Rezidenční komplex Opus v Honkongu

(14. 11. 2012) V Hongkongu prodán byt v Gehryho stavbě za 60 milionů dolarů

 
 
 
 

Frank Gehry: Rezidenční komplex Opus v Honkongu

V Hongkongu prodán byt v Gehryho stavbě za 60 milionů dolarů


(ČTK) - Za neuvěřitelných takřka 60 milionů amerických dolarů (1,18 miliardy korun) byl v Hongkongu prodán luxusní byt nacházející se v budově navržené světoznámým architektem Frankem Gehrym. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž se jedná o další důkaz přehřátého trhu s nemovitostmi v tomto čínském městě.

Neznámý kupec závratnou sumu investoval do bytu o rozloze 620 metrů čtverečních v devátém patře komplexu Opus, který svými prosklenými prohnutými sloupy ovíjejícími se kolem budovy - jež prý znázorňují rákos pohupující se v lehkém vánku - vzdáleně připomíná pražský Tančící dům od stejného autora.

Podle místních realitních agentů je zmíněná částka historicky nejvyšší cenou zaplacenou za byt v Hongkongu.

Hongkongský komplex Opus zahrnuje 12 bytových jednotek, z nichž další je již prodána za 55,5 milionu dolarů (1,11 miliardy korun). Zatím nejdražší prodaný byt v budově, uhnízděné na svahu kopce Victoria Peak, nabízí impozantní výhled na celý Hongkong.

Ceny nemovitostí v Hongkongu v poslední době raketově rostou v důsledku přílivu bohatých kupců z pevninské Číny a extrémně nízkých úrokových sazeb. Od konce globální finanční krize v roce 2009 se ceny za reality v Hongkongu údajně zdvojnásobily.

Autorem návrhu interiérů je Yabu Pushelberg Autorem návrhu interiérů je Yabu Pushelberg
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz