FTVS plánuje výstavbu sportovního areálu téměř za miliardu korun

FTVS plánuje výstavbu sportovního areálu téměř za miliardu korun

(27. 11. 2014) (ČTK) - Fakulta tělesné výchovy a sportu (FTVS) Univerzity Karlovy v Praze plánuje výstavbu multifunkčního sportovního areálu za téměř miliardu korun. Měl by vyrůst u současného atletického stadionu v sousedství sídla FTVS v Praze 6. Mohl by začít fungovat do konce roku 2018. Bude určen nejen studentům, ale také klubům nebo veřejnosti.

 
 
 
 

FTVS plánuje výstavbu sportovního areálu téměř za miliardu korun

(ČTK) - Fakulta tělesné výchovy a sportu (FTVS) Univerzity Karlovy v Praze plánuje výstavbu multifunkčního sportovního areálu za téměř miliardu korun. Měl by vyrůst u současného atletického stadionu v sousedství sídla FTVS v Praze 6. Mohl by začít fungovat do konce roku 2018. Bude určen nejen studentům, ale také klubům nebo veřejnosti.

Vizualizace studie budoucího areálu v pražských Vokovicích, zdroj http://iforum.cuni.cz/

Projekt výstavby a rozvoje sportovišť se na této fakultě řeší dlouhodobě. „Fakulta již v uplynulých čtyřiadvaceti letech investovala mnoho energie a také nemálo finančních prostředků do zpracování koncepce sportovišť, včetně studií proveditelnosti,“ uvedl na dotaz ČTK Martin Musálek, fakultní koordinátor pro komunikaci a PR.

Současná studie se začala intenzivně projednávat po únorovém nástupu současné děkanky Evy Kohlíkové za podpory rektora UK Tomáše Zimy. Myšlenka dospěla do fáze, kdy se v memorandu zavázali ke spolupráci na tomto projektu také ministr školství Marcel Chládek (ČSSD), starostka Prahy 6 Marie Kousalíková a předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Náklady budou hrazeny z prostředků ministerstva školství.

Dva roky by měly podle projektového plánu trvat přípravy včetně zajištění všech povolení, na další dva roky se plánují samotné stavební práce. Výsledkem by měl být areál s novým plaveckým bazénem, ledovou plochou, zastřešenými kurty a halou pro míčové sporty s kapacitou 2000 diváků splňující kritéria pro pořádání mezinárodních soutěží. V místě stávajících budov by měly vzniknout tělocvičny na gymnastiku a úpolové sporty, vyroste také menší tribuna u atletického stadionu.

Koncept se snaží o co nejmenší zásah do stávajících sportovišť. „V podstatě dojde k demolici objektu 'K', ve kterém má FTVS velkou tělocvičnu. Ta je nyní bohužel již v havarijním stavu. Dále dojde ke zrušení venkovních tenisových kurtů, které budou v novém projektu zastřešeny v multifunkční hale,“ upřesnil Musálek.

Fakulta sídlí v budově bývalé Vysoké školy politické ústředního výboru Komunistické strany Československa, takže jí chybí odpovídající sportovní zázemí. Její studenti jsou proto věčnými cestovateli po Praze. „V současné době máme v podstatě jednu velkou tělocvičnu, které byl prodloužen demoliční výměr. Postrádáme kryté kurty, nemáme ledovou plochu a ani další vhodné prostory pro zajištění praktické výuky, jejíž velkou část jsme proto nuceni řešit pouze sezoně. To všechno samozřejmě působí na úkor kvality vzdělávání,“ doplnil Musálek.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz