Garáže Shinjuku Gardens, Tokyo

Garáže Shinjuku Gardens, Tokyo

(4. 10. 2010) Hongkongská architektonická kancelář cheungvogl (Judy Cheung a Christoph vogl) navrhla v Tokiju ve čtvrti Shinjuku originální parkovací dům.
 

 
 
 
 

Garáže Shinjuku Gardens, Tokyo

Hongkongská architektonická kancelář cheungvogl (Judy Cheung a Christoph vogl) navrhla v Tokiju ve čtvrti Shinjuku originální parkovací dům.
 Vizualizace. Shinjuku gardens, pohled z ulice

Ve feudální době podléhalo vytváření parků a zahrad (nikoli nutně veřejných) pravidlům stanoveným autoritou Mistra a urbanistickému plánu císařské vlády. Dnešní demokratický systém, který respektuje soukromé vlastnictví a development, je kvůli vlastnictví pozemků a vysokým nákladům zcela neschopen vytvářet další zelené plochy uvnitř měst. Tzv. Shinjuku Gardens jsou příspěvkem k sociálnímu a životnímu prostředí města, založeným výhradně na komerční bázi, kdy v rámci nákladů na stavbu krytého parkoviště vznikne v Tokiju nová zeleň.


Vizualizace exteriéru

Shinjuku Gardens je dvoupatrový parkovací dům, který nahrazuje stávající parkoviště a zdvojnásobuje jeho kapacitu stání. S ohledem na těsný prostor jsou rampy nahrazeny výtahy. Přestože se počet míst pro parkování aut zdojnásobil, zabírá stavba o pětinu menší plochu než původní parkoviště, protože parkování je lépe organizováno. Zbývá tak více místa na zelené plochy, a tím na infiltraci dešťové vody.


Zelený "obklad"Konstrukce je obložena vysoko rostoucí travou na balustrádách, která zakrývá jinak obvyklý výhled na parkující auta a tvoří „zelené zdi“ obohacující okolí o vertikální louku. Na střeše vzniká nová opravdová zahrada v Shinjuku, veřejnosti přístupná zelená oáza nad servisním zařízením.
Uvnitř je příležitost pro výstavy street-artu – zdi jsou jako prázdná plátna nabídnutá mladým umělcům. Je to jako muzeum, které je však blízko subjektu. Ukazuje se tak nový potenciál každodenního prostředí. Pro poskytnutí ještě většího zážitku je běžné osvětlení garáží nahrazeno neonovou instalací.
Pohled zevnitř na „zelené zdi“


Vizualizace parkingu a jeho okolíPříčný řez

Původní půdorys, parkoviště pro 80 vozů zabírá 100 % plochy
Půdorys +0.00, stání pro 82 aut na 78 % plochy, 22 % veřejná zeleňPůdorys +3.00, parkoviště pro 81 dalších aut nezabírá žádné další místo

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz