Genberg Underwater Hotels: Podmořský pokoj Manta

Genberg Underwater Hotels: Podmořský pokoj Manta

(21. 2. 2014) Představte si, že jste zapouzdřený v tyrkysově modré bublině a sleduje hejna ryb, jak líně plavou nade dnem útesu, někdy až tři nebo čtyři vrstvy různých druhů.

 
 
 
 

Genberg Underwater Hotels: Podmořský pokoj Manta

Představte si, že jste zapouzdřený v tyrkysově modré bublině a sleduje hejna ryb, jak líně plavou nade dnem útesu, někdy až tři nebo čtyři vrstvy různých druhů.

Architekti: Genberg Underwater Hotels
Místo: ostrov Pemba, Tanzánie
Realizace: 2013
Foto: Jesper AnhedeNa návštěvníky podmořského hotelu čeká zážitek, který až zastavuje srdce. Plovoucí konstrukce, návrh švédských inženýrů, má tři úrovně, z nichž každá přináší jiný zážitek; ta nad vodou je obložena místním tvrdým dřevem.Přistávací paluba na úrovni hladiny moře má obývací prostor a koupelnu. Na střechu, kde jsou plochy pro lenošení a relaxaci, vede žebřík; ve dne se lze opalovat na slunci, v noci si lze lehnout na záda a obdivovat se mimořádně jasným hvězdám, planetám a především nádherné Mléčné dráze na okraji naší galaxie – to všechno je vidět bez světelného znečištění. Je zážitkem spát venku pod hvězdami za měkkého šumění moře.Dole pod palubou – se skrývá kouzelný svět; ležíte na měkké manželské posteli, kolem jsou skleněné tabule, díky nimž lze prohlížet dění pod hladinou moře v téměř 360 stupních. Z postele lze sledovat hejna útesových ryb a nádherné, zřídka viděné jednotlivce, kteří proplují kolem okna. Někteří se dokonce usídlí v okolí podvodní místnosti, která jim poskytuje trochu ochrany před predátory. Například tři chřestivci skvrnoploutví (Halieutichthys aculeatus) a trubkotlamka skvrnitá (Aulostomus maculatus), která plave kolem a zdá se, že nakukuje dovnitř.


V noci, podvodní reflektory kolem ložnice přilákají plašší a neobvyklé živočichy, například olihně. Poblíž kotvy je vidět korál. Chobotnice a dokonce i šestižábrovec červený (Hexabranchus sanguineus) byli prý viděni přilepení ke sklu okenních tabulí. Obyvatelé útesu prostě neodolají přitažlivosti, a to poskytuje hostům vzrušující podívanou a jedinečný zážitek!

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz