Gsottbauer architektur.werkstatt: hudební zkušebna a klub v Natters

Gsottbauer architektur.werkstatt: hudební zkušebna a klub v Natters

(18. 10. 2013) Nová hudební zkušebna s klubem (Musikprobelokal und Schützenheim) v tyrolském Natters stojí v těsném sousedství starobylého hradu.

 
 
 
 

Gsottbauer architektur.werkstatt: hudební zkušebna a klub v Natters

Nová hudební zkušebna s klubem (Musikprobelokal und Schützenheim) v tyrolském Natters stojí v těsném sousedství starobylého hradu.

Musikprobelokal und Schützenheim
Místo: Natters, Tyroly, Rakousko
Architekt: Gsottbauer Architektur
Spolupráce: Julia Schwamberger, Thomas Gruber
Statika: Alfred R. Brunnsteiner, Natters
Akustika: Atelier – arge steininger&zehetmayr
Plocha: 812 m2
Realizace: 2008
Foto: Birgit Köll


Památkově chráněný hrad Waidburg je solitérní stavba, která dnes slouží jako radnice města Natters. Nyní shlíží na horizontální stavbu klubovny, která i přes svou výraznou formu vypadá, jako by tu byla odjakživa.Jádrem návrhu je zastřešená galerie, která jako pasparta rámuje „drahokamy“ klubovny a festivalového náměstí s jevištěm a zároveň funguje jako vyhlídková terasa. Reminiscence na architekturu altánu jsou zcela úmyslné.

Stromy - zejména 100 let staré kaštany - jsou integrovány do návrhu; poskytnou stín a zahustí atmosféru venkovního prostoru.Budova hudební zkušebny budova má dřevěnou konstrukci s obložením interiéru bílou jedlí, která vyhovuje akustickým požadavkům; zvenčí je obklad z patinované mědi.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz