Gymnázium Čajkovského v Olomouci má novou sportovní halu a hřiště

Gymnázium Čajkovského v Olomouci má novou sportovní halu a hřiště

(23. 10. 2012) Olomouc 22. října (ČTK) - Nová sportovní hala s víceúčelovým hřištěm byla slavnostně otevřena v areálu Gymnázia Čajkovského v Olomouci. Moderní sportoviště nazvané Čajkaréna, do jehož stavby Olomoucký kraj investoval 66,5 milionu korun, za necelý rok vyrostlo na místě původního škvárového hřiště a sloužit bude studenům i sportovcům z různých oddílů.

 
 
 
 

Gymnázium Čajkovského v Olomouci má novou sportovní halu a hřiště

Olomouc 22. října (ČTK) - Nová sportovní hala s víceúčelovým hřištěm byla slavnostně otevřena v areálu Gymnázia Čajkovského v Olomouci. Moderní sportoviště nazvané Čajkaréna, do jehož stavby Olomoucký kraj investoval 66,5 milionu korun, za necelý rok vyrostlo na místě původního škvárového hřiště a sloužit bude studenům i sportovcům z různých oddílů.

"Sportovní komplex je pro nás největší podobnou investicí kraje. Poskytne jak studentům, tak sportovcům profesionální zázemí. Tělocvična i hřiště mohou být využívány pro všechny míčové sporty," řekl dnes novinářům olomoucký hejtman Martin Tesařík (ČSSD).

Nová sportovní hala je spojena s budovou gymnázia, má hygienické zázemí a hlediště se 126 místy. Součástí přilehlého venkovního víceúčelového hřiště s umělým povrchem je přímá běžecká dráha a sektor skoku do dálky. "Obnovili jsme zde i hřiště pro plážový volejbal," podotkl Tesařík.

Sportoviště využijí nejen gymnazisté, z nichž část navštěvuje sportovní třídy, ale také různé oddíly a kluby zaměřené například na fotbal, basketbal, házenou či bojová umění. Podle ředitele gymnázia Radka Čapky mají místní sportovní kluby o novou halu obrovský zájem, jelikož ve stotisícovém městě je podobných zařízení nedostatek.

Název nového sportoviště Čajkaréna byl vybrán ze dvou desítek návrhů, které krajskému úřadu zaslali studenti. Mezi návrhy byly například názvy Hala Jiřího Rašky, Move-hall, Čajka, Talent centrum nebo S4U. Vedení kraje nejvíce zaujala Čajkaréna.

Gymnázium Čajkovského navštěvuje zhruba 600 studentů čtyřletého i víceletého studia. Mezi absolventy školy patří například fotbalisté David Rozehnal, David Kobylík či Roman Hubník, hokejista Jaroslav Svoboda či házenkářka Lucie Fabíková.

Doplněno stavbawebem: Architektonický projekt nové arény je dílem kanceláře A2 architekti, projekt venkovního hřiště zpracovala firma PROBI Inženýring, uvádí se na stránkách olomouckého kraje.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz