Harfa Design Residence

Harfa Design Residence

Kurta Konráda 2517/1, 190 00 Praha 9

(24. 2. 2022) Central Group

   
 
 
 
 

Harfa Design Residence

Na jaře 2018 začala stavba bytového domu v sousedství obchodního centra Galerie Harfa, v místě bývalé trafostanice. Parcela nabízela omezený prostor, kde bylo třeba dbát na organizaci výstavby.


Polyfunkční dům má pět komerčních prostorů podél ulice Českomoravská, 212 bytů a 37 nebytových jednotek –převážně menších ateliérů. Součástí restaurace je i patio uzavřené mezi tři křídla budovy. Budova svému okolí dominuje nápaditou fasádou, na níž vynikají zejména rozehrané žluté obdélníkové rámy. Budovu obepínají antracitové římsy, které působí jako notová osnova. Jakýsi druhý hlas podtrhují předsazené fasádní sloupky z probarvených vláknocementových desek v bílé, světlešedé a šedé barvě. Směrem do ulice Českomoravská působí jako podklad této osnovy skleněné zábradlí s bezrámovým posuvným zasklením, do ulice Ocelářská pak klasický kontaktní zateplovací systém světle šedé barvy.

V objektu jsou tři podzemní podlaží s garážemi a 10 nadzemních podlaží. Od 6. NP uskakují a tvoří terasy. Všechny byty jsou ve vysokém standardu: nechybí dřevěné podlahy s podlahovým vytápěním, posuvná hliníková okna s izolačními trojskly a systém větrání s rekuperací tepla a chlazením. Nenosné příčky tvoří dvojitě opláštěné sádrokartonové příčky, ve kterých jsou zabudována bezobložková pouzdra pro posuvné dveře. Součástí budovy je i stylová vstupní hala s recepcí.

Objekt je založen na základové desce bez pilot, nosnou konstrukci suterénních pater tvoří kombinovaný systém obvodových stěn, vnitřních stěn a sloupů. Spodní stavba byla koncipována jako tzv. bílá vana.  Svislý nosný systém nadzemních podlaží tvoří vnitřní a obvodové železobetonové stěny a stěnové nosníky. V posledním podlaží jsme obvodové betonové stěny částečně nahradili cihelným zdivem. Zděné stěny jsme použili i jako dělicí konstrukce mezi byty. Budova byla provedena jako celek bez objektových dilatací, a to díky technologii postupné betonáže se smršťovacími pruhy.

Autorská zpráva

Investor: Central Group Harfa Design Residence a. s.
Autor: Central Group a. s.; Vojtěch Martínek
Projektant: Central Group a. s.; Statikon Solutions s.r.o.
Dodavatel: PRŮMSTAV, a. s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

 
 
 
 
50.1037486
14.4889178
Harfa Design Residence

Harfa Design Residence
Kurta Konráda 2517/1
190 00 Praha 9

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 2. 2022 15:50:20. Re: Harfa Design Residence. Pepa
3. 3. 2022 20:57:27. Re: Re: Harfa Design Residence. Jitka

24. 2. 2022 22:53:28. Re: Harfa Design Residence. Václav Kubec
3. 3. 2022 20:54:58. Re: Re: Harfa Design Residence. Jitka

 
 
 
 

24. 2. 2022 15:50:20. Re: Harfa Design Residence. Pepa

  Jen poznámka, bylo by dobré k podrobnému popisu uvést i místo, kde se stavba nachází.

3. 3. 2022 20:57:27. Re: Re: Harfa Design Residence. Jitka

  Mapa je tentokrát přesná.

24. 2. 2022 22:53:28. Re: Harfa Design Residence. Václav Kubec

  Osvědčená developerská architektonická bída.

3. 3. 2022 20:54:58. Re: Re: Harfa Design Residence. Jitka

  Náhodou ta fasáda je přívětivě hravá. Žlutá vyvolává dobrou náladu.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz