Házenkáři Modřan mají novou klubovnu z modulů Touax

Házenkáři Modřan mají novou klubovnu z modulů Touax

(6. 9. 2012) Praha, srpen 2012 – Téměř přesně před rokem přišli házenkáři TJ Spartak Modřany vinou žháře o vlastní klubovnu a v podobě pohárů a kroniky i o část klubové historie. A ačkoliv se to ještě před pár měsíci zdálo téměř nereálné, odehrají letošní sezónu již s novým zázemím. V pátek 24. srpna totiž za účasti zástupců Městské části Praha 12 slavnostně otevřeli klubovnu novou. Tu se díky její netradiční modulové konstrukci podařilo dokončit za necelé dva měsíce.

 
 
 
 

Házenkáři Modřan mají novou klubovnu z modulů Touax

Praha, srpen 2012 – Téměř přesně před rokem přišli házenkáři TJ Spartak Modřany vinou žháře o vlastní klubovnu a v podobě pohárů a kroniky i o část klubové historie. A ačkoliv se to ještě před pár měsíci zdálo téměř nereálné, odehrají letošní sezónu již s novým zázemím. V pátek 24. srpna totiž za účasti zástupců Městské části Praha 12 slavnostně otevřeli klubovnu novou. Tu se díky její netradiční modulové konstrukci podařilo dokončit za necelé dva měsíce.

Když letos na konci června začala stavba nové klubovny, mohli představitelé Spartaku Modřany konečně udělat tlustou čáru za posledním rokem, ve kterém museli celou sezónu odehrát v řevnickém exilu. Sériový žhář, který měl na svědomí desítky požárů v okolí Jižního Města, je totiž během loňských prázdnin připravil nejen o zázemí sportovního oddílu, ale i o připomínky jeho slavné historie.

„Nová klubovna vyrostla na zpevněných základech té původní. Je tvořena čtrnácti moduly, které byly nejprve vyrobeny v továrně a na místě realizace pouze složeny jako velká stavebnice. Hrubou stavbu jsme tak stihli za pouhé dva dny, po šesti týdnech jsme již objekt předávali investorovi,“
říká Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax, která stavbu realizovala.

Netradiční modulová konstrukce však není na první pohled rozpoznatelná, celá budova je totiž obložena dřevem a zapadá tak do prostředí Modřanské rokle. Její součástí je kromě šaten a sociálního zázemí také klubovna s občerstvením, které mohou využít nejen sportovní fanoušci, ale i široká veřejnost. Celkové investiční náklady na vybudování nového sportovně-relaxačního centra činily osm milionů korun. Polovinu zaplatila Městská část Praha 12, která je vlastníkem areálu, dvěma miliony přispělo hlavní město Praha a zbytek pokryla pojistka staré klubovny. Výhledově je v plánu rozšíření centra o druhé patro.

Městská část Praha není jediným investorem, který se v poslední době rozhodl řešit stavbu sportovního zázemí pomocí modulové technologie a výrazně tak ušetřit investiční náklady a zkrátit dobu výstavby. „Jen v posledních měsících jsme předali nové kabiny z modulů fotbalistům v Jihlavě, Uhříněvsi nebo Jilemnici. Již skoro dva roky je používají hokejbalisté v Mladé Boleslavi a Kolíně,“ popisuje současný trend Jan Petr.

Společnost Touax s.r.o. je dceřiná firma Divize modulových staveb francouzské skupiny Touax, evropské dvojky na trhu modulových staveb. Touax s.r.o. se specializuje na projektování, průmyslovou výrobu a stavbu objektů stavebnicovým systémem modulů. Společnost působí na českém trhu již od roku 1991 a těží z více než třicetileté zkušenosti skupiny Touax z modulových trhů Evropské unie.
tisková zpráva

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz