Heinrich Böll: Pumpenhaus - přestavba čerpací stanice v Bochumi

Heinrich Böll: Pumpenhaus - přestavba čerpací stanice v Bochumi

(21. 11. 2012) Čerpací stanice v Bochumi byla přestavěna na návštěvnické a gastronomické centrum, které doplňuje festivalový komplex v bývalých ocelářských závodech, konvertovaných v roce 2003 architektem Karl-Heinzem Petzinkou na místo konání festivalu Ruhrtriennale.

 
 
 
 

Heinrich Böll: Pumpenhaus - přestavba čerpací stanice v Bochumi

Čerpací stanice v Bochumi byla přestavěna na návštěvnické a gastronomické centrum, které doplňuje festivalový komplex v bývalých ocelářských závodech, konvertovaných v roce 2003 architektem Karl-Heinzem Petzinkou na místo konání festivalu Ruhrtriennale.

Bývalá čerpací stanice (Pumpenhaus) v továrně, která patřila ocelářskému spolku (Bochumer Verein), stojí hned vedle dnes nejvýznamnější stavby komplexu, bývalého dmychadla vysoké pece, tzv. Jahrhunderthalle, která je hlavním místem konání Ruhrského trienále, kulturního festivalu v Bochumi. Návrh reaguje na již vytvořený heterogenní soubor starých staveb, doplněných o nové úpravy. Stávající budova, otevřená hala s ocelovou konstrukcí s vyzdívkami, byla zasunuta do nového klimatického pláště, který splňuje požadavky na tepelnou ochranu. Plášť je kolem všech vnějších ploch včetně střechy, takže stavba má vzhled abstraktního objektu, který se usadil na mohutných základech ocelárny. Interiér se stopami používání a s filigránskými střešními nosníky získal působivý vzhled. Vestavěný box s toaletami odděluje dva různě využívané prostory – návštěvnické centrum a gastronomickou část.

Architekt: Heinrich Böll
Stavebník: NRW.URBAN GmbH
Foto: Thomas Mayer, Neuss
 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz