Heřmanův Městec chystá stavbu dopravního terminálu

Heřmanův Městec chystá stavbu dopravního terminálu

(24. 10. 2016) Autory studie jsou ateliéry ARCHIGROUP a New Visit a Fanit.

   
 
 
 
 

Heřmanův Městec chystá stavbu dopravního terminálu

(ČTK) - Heřmanův Městec na Chrudimsku se chystá přesunout z náměstí autobusové nádraží k železnici. Nový terminál plánuje stavět v polovině příštího roku. ČTK to řekl starosta Josef Kozel.

Autobusový terminál vznikne v Tylově ulici, na něj naváže pěší zóna. Město má hotovou studii a chystá projektovou dokumentaci a na jaře chce žádat o evropské dotace. Náklady odhaduje na 30 až 40 milionů korun.

"Tylova ulice je v poměrně neutěšeném stavu. Pěší zóna bude odcloněná protihlukovými opatřeními, aby lidé, co tam bydlí, neměli zhoršený životní komfort," řekl starosta.

Pokud město získá dotace, postaví zastřešený terminál, kde bude šest autobusových zastávek, zároveň postaví parkoviště pro 38 vozidel a stání pro autobusy. "Po dohodě s krajem zastávky na náměstí zůstanou, aby se lidem nezhoršila dostupnost spojů," uvedl starosta.

Město má v rezervě další pozemky pro případ, že by v budoucnu kapacita parkovacích míst u nového terminálu nestačila. V současnosti řidiči auta zaparkují na náměstí často na celý den, což by radnice přemístěním autobusového nádraží ráda změnila.

"Pracujeme na několika návrzích proměny náměstí. Chceme do centra vrátit lidi, aby tam mohly být předzahrádky, konat se kulturní akce. Obnovili jsme například podzimní slavnosti," řekl Kozel.

Jestli se městu podaří začít stavět v polovině příštího roku, stavební práce potrvají i v tom následujícím. Náměstí město začne opravovat nejspíš až v dalším volebním období, o jeho proměně uvažovali již předchůdci současného starosty. První studie vznikla v roce 2003, řekl Kozel.

Doplněno Stavbaweb:
Studii dopravního terminálu v Heřmanově Městci najdete ZDE.
ARCHIGROUP
NEW VISIT
Heřmanův Městec - virtuální prohlídka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz