Heneghan Peng Architects: Kancelář pobočky Airbnb v Dublinu

Heneghan Peng Architects: Kancelář pobočky Airbnb v Dublinu

(16. 4. 2014) Airbnb jsou internetové stránky, kde si lze pronajmout ubytování v soukromí po celém světě.

 
 
 
 

Heneghan Peng Architects: Kancelář pobočky Airbnb v Dublinu

Airbnb jsou internetové stránky, kde si lze pronajmout ubytování v soukromí po celém světě.

Architekti: Heneghan Peng Architects
Adresa: 4 South Lotts Road, Dublin, Irsko
Hlavní architekti projektu: Shih-Fu Peng, Roisin Heneghan
Plocha: 2000 m2
Realizace: 2014
Foto: Ed Reeve
Jednací prostory, inspirované záznamy Airbnb z celého světa, jsou umístěné do jednotlivých kokonů, rozmístěných po kanceláři, která je jinak celá pojatá jako open space. Každá tato buňka má dvě stěny prosklené, aby nerušila výhled přes celou kancelář.
Dynamické a flexibilní pracovní prostředí je včetně zasedací místnosti modelováno po vzoru amsterodamských apartmentů, které mohou být rozděleny do dvou samostatných prostorů.Lavice, navržená studiem Heneghan Peng, pochází z irského pavilonu na Bienále v Benátkách v roce 2012. Lavice dlouhá 12 metrů je vyrobena z šesti vzájemně propojených částí, šesti pryžových kloubů a pěti převáděcích čepů. Když uživatelé sedí na lavici, mění se výška oddílů a vznikají poklesy a výstupky pro interakci uživatelů.
Stupňovitý prostor pro porady všech zaměstnanců lze transformovat do neformální a uvolněné pracovní plochy, odkud má personál přehled po celé kanceláři.
Jsou zde autentické odkazy na Dublin, včetně recepce po vzoru irské hospody s barem ve tvaru podkovy (na podlaze jsou tři různé styly dlaždic, nalezených v pubech z různých čtvrtí) a tradičních irských telefonních automatů.Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz