Hermitage Plaza

Hermitage Plaza

(27. 10. 2010) Pařížská dvojčata od Normana Fostera.
Východně od La Défense vznikne nové centrum, které přenese život z centra města do obchodní čtvrti s nábřežním parkem, kavárnami a restauracemi...

 
 
 
 

Hermitage Plaza

Pařížská dvojčata od Normana Fostera.
Východně od La Défense vznikne nové centrum, které přenese život z centra města do obchodní čtvrti s nábřežním parkem, kavárnami a restauracemi...Rusové prý postaví v Paříži obří věžáky

Paříž 26. října (ČTK) - Více než 320 metrů mají být vysoká "pařížská dvojčata", dvě stejné věže v pařížské čtvrti La Défense, které zde v severoamerickém stylu hodlá postavit francouzská filiálka ruské firmy Mirax. Uvedla to agentura AFP.

Filiálka Hermitage nedávno podala žádost o stavební povolení. Doufá, že ho obdrží v únoru 2011 a začne stavět v červenci či září téhož roku. Věže navržené britským architektem Normanem Fosterem chce investor předat do užívání v roce 2016.

Šlo by ve Francii podle AFP o první výškové věže, v nichž by byly současně kanceláře, obchody a byty. "Chci vymyslet nový koncept vytvořením příznivého prostředí s cílem přilákat velké podniky, bohaté turisty a Francouze do čtvrti La Défense," vysvětlil šéf Hermitage Emin Iskenderov.

Doplněno Stavabweb:
Vizualizace projektu a více informací naleznete na stránkách autora - kanceláře Foster + Partners
zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz