Hideaki Takayanagi: Tashiro/ Šmírák 71

Hideaki Takayanagi: Tashiro/ Šmírák 71

(9. 4. 2014) Bytový dům Tashiro 71 se nachází v centru města Nagoya, třetím nejlidnatějším městě v Japonsku po Tokiu a Osace.

 
 
 
 

Hideaki Takayanagi: Tashiro/ Šmírák 71

Bytový dům Tashiro 71 se nachází v centru města Nagoya, třetím nejlidnatějším městě v Japonsku po Tokiu a Osace.

Architekti: Hideaki Takayanagi
Místo: Chikusa Ward, Nagoya, Aichi, Japonsko
Plocha: 873 m2
Realizace: 2014
Foto: Takumi Ota


Ve velkém městě, jako je Nagoya, jsou drahé pozemky, což stavitele nutí zvyšovat budovy, a tak nemovitost efektivně využít.Vysoké budovy se mohou zdát nudné a monotónní, takže jsem navrhl myšlenku, která tu jednotvárnost mění. Hlavní koncept tohoto nájemního bytového komplexu spočívá v novém modelu „vertikálního městského panorama“.„71“ udává počet oken, což znamená, že každý byt má nejméně 7 oken. Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou okna rozmístěná nepravidelně. Ale po pečlivém prozkoumání velikosti a uspořádání si člověk všimne vztahu k okolnímu panoramatu. Je to, abych tak řekl, forma „přírodního nepořádku“.


V interiéru má každé okno dlouhou dřevěnou lavici, resp. stůl. Fasádu budovy tak zaplňují spektákly z činnosti obyvatel. Ty se pak postupně stávají skvělou obcí 10 domovů, smíšenou s okolím.


Diagram

Užitkové jádro je umístěno uprostřed bytové jednotky. Kolem jádra jsou uspořádány všechny místnosti. V koupelně jsou dvoje dveře, takže je přístupná z obývacího pokoje i z ložnice.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz