Hideaki Takayanagi: Tashiro/ Šmírák 71

Hideaki Takayanagi: Tashiro/ Šmírák 71

(9. 4. 2014) Bytový dům Tashiro 71 se nachází v centru města Nagoya, třetím nejlidnatějším městě v Japonsku po Tokiu a Osace.

 
 
 
 

Hideaki Takayanagi: Tashiro/ Šmírák 71

Bytový dům Tashiro 71 se nachází v centru města Nagoya, třetím nejlidnatějším městě v Japonsku po Tokiu a Osace.

Architekti: Hideaki Takayanagi
Místo: Chikusa Ward, Nagoya, Aichi, Japonsko
Plocha: 873 m2
Realizace: 2014
Foto: Takumi Ota


Ve velkém městě, jako je Nagoya, jsou drahé pozemky, což stavitele nutí zvyšovat budovy, a tak nemovitost efektivně využít.Vysoké budovy se mohou zdát nudné a monotónní, takže jsem navrhl myšlenku, která tu jednotvárnost mění. Hlavní koncept tohoto nájemního bytového komplexu spočívá v novém modelu „vertikálního městského panorama“.„71“ udává počet oken, což znamená, že každý byt má nejméně 7 oken. Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou okna rozmístěná nepravidelně. Ale po pečlivém prozkoumání velikosti a uspořádání si člověk všimne vztahu k okolnímu panoramatu. Je to, abych tak řekl, forma „přírodního nepořádku“.


V interiéru má každé okno dlouhou dřevěnou lavici, resp. stůl. Fasádu budovy tak zaplňují spektákly z činnosti obyvatel. Ty se pak postupně stávají skvělou obcí 10 domovů, smíšenou s okolím.


Diagram

Užitkové jádro je umístěno uprostřed bytové jednotky. Kolem jádra jsou uspořádány všechny místnosti. V koupelně jsou dvoje dveře, takže je přístupná z obývacího pokoje i z ložnice.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz